Падіння мосту в Генуї може обернутися грандіозним викриттям корупції в Італії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Журналісти вже знайшли перші докази того, що правду про стан мосту приховували.

Життя італійського міста Генуя розділилося на "до" та "після". Зараз там зачинені магазини, кафе, ресторани і майже безлюдні пляжі, бо в Італії оголошено національну жалобу, йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

В одну мить обірвалися десятки життів, а цілі квартали перетворилися на безлюдну зону відчуження – понад 600 людей переїхали в тимчасове житло без жодних гарантів навіть увійти у старе власне. Усе, що вони можуть зараз – це приходити і проситися у рятувальників хоча б на 10 хвилин забігти в дім і забрати хоч якісь речі. "Це було жахливо, уявіть собі цей міст міг обвалитися на наші оселі. Жертв могло бути більше", - кажуть вони.

ВідеоЖиття "до" та "після": як обвал мосту в Генуї об'єднав італійців

Те, що сталось у Генуї, схоже на страшний сон. Величезний міст обвалився, коли ним їхали три десятки машин. Вниз – разом із конструкцією – полетіли люди. Життя італійського міста назавжди розділилося на "до" та "після". Як живе Генуя нині, і хто відповідатиме за раптовий обвал мосту – досліджували журналісти ТСН.Тижня.

Життя "до" та "після": як обвал мосту в Генуї об'єднав італійців

Новий обвал більш ніж реальний, влада оголосила надзвичайний стан на наступні 12 місяців. Міст знесуть контрольовано, але трощі житлових будинків не уникнути. На місці трагедії щодня чиновницькі вояжі, однак поки жодної конкретної і поіменної відповіді, хто винний, немає. Чимало італійців вважають, що причиною трагедії стала корупція, адже про проблеми з мостом говорили самі мешканці. Він був збудований ще в далекому 1967 році італійським інженером Рікардо Моранді, як експеремент – мінімум металу, більше бетону. І вже в 1990-х почалися суттєві проблеми зі стійкістю шляхопроводу. Тоді міст вирішили підтримати металевими тросами, які закупили за завищеними цінами і які вже за два роки почали руйнуватися. А п’ять років тому мешканці нині виселеного кварталу почали скаржитися на каміння з неба. Остання перевірка мосту відбулася у 2016 році – тоді чиновники проблем не виявили. І тільки нинішня трагедія вікдрила страшну правду.

Журналісти змогли натрапити на секретні дані, в яких та сама перевірка дала прямо протилежний результат. Йшлося про  катастрофічні структурні зміни в конструкції мосту і про  численні видатки на ремонт, які до шляхопроводу так і не дійшли. Влада таки називає імовірних винних – підприємство "Автостради Італії", аналог українського автодору. Однак чи тільки це підприємство привласнило гроші, тепер питають звичайні італійці та все частіше звинувачують також і владу. 

Фотогалерея Італійська трагедія. Завали моста в Генуї досі розбирають, кількість жертв перевалила за 30 (12 фото)

Тим часом італійський уряд виділив 5 млн євро на подолання перших наслідків катастрофи і підтримку постраждалих родин, а також про всяк випадок розпорядився перевірити решту мостів. Місцева влада Беневенто вже закрила проїзд мостом того ж архітектора Моранді, допоки відповідальна комісія не надасть вичерпних гарантій безпеки. Тим часом у Генуї розпочалися похорони жертв трагедії.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Вибір редакції