Пакистан готовий звільнити захопленого в полон індійського пілота

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там готові на такий крок задля деескалації конфлікту.

У Пакистані заявили, що готові звільнити захопленого в полон індійського пілота після збиття його літака, якщо це допоможе врегулювати конфлікт у Кашмірі.

Про це заявив речник МЗС Пакистану Мухаммад Файсал агентству AFP.

"Ми готові передати індійського пілота, якщо це призведе до деескалації", - повідомив він.

Індійський пілот Абхінандан Вартаман вже став національним героєм в Індії та обличчям загострення стосунків із Пакистаном. В індійських соцмережах став вірусним ролик одразу після збиття літака, на якому пілота тягнуть по землі і б’ють місцеві, доки у справу не втрутились пакистанські військові.

"Через день або два ми вирішимо, чи отримає він статус військовополоненого чи ні", - зазначив речник МЗС Пакистану.

Він також підкреслив, що індійський пілот перебуває у безпеці та в гарних умовах.

Нагадаємо, 27 лютого пакистанські військові заявили, що збили два індійських літаки в спірному регіоні Кашмір. В Індії підтвердили лише зникнення одного. В результаті інциденту загинули щонайменше четверо громадян Індії, також принаймні одного пілота було захоплено в полон.

Ескалація конфлікту між країнами сталась напередодні, коли президент Пакистану попередив Індію про адекватну відповідь після авіаудару по Кашміру. Ця територія розділена між двома країнами і саме на пакистанську частину Індія здійснила авіаналіт напередодні.

 У Нью-Делі заявили - операція була скерована проти табору бойовиків, які взяли відповідальність за теракт 14 лютого. Тоді загинули 40 індійських військових. За даними індійського уряду, у бомбардуванні загинуло чимало бойовиків, тоді як речник пакистанської армії заперечив наявність жертв чи руйнувань. Авіаудар через лінію розмежування став першим за майже півстоліття – після індо-пакистанської війни 1971 року.

ВідеоПакистанські військові збили два індійських літаки і затримали принаймні одного пілота

Стосунки двох ядерних держав - Індії та Пакистану - різко загострилися. Сьогодні пакистанські військові заявили - збили два індійських літаки, і затримали принаймні одного пілота. Напередодні - вперше за півстоліття - Індія завдала удару через лінію розмежування. 

Пакистанські військові збили два індійських літаки і затримали принаймні одного пілота

Залиште свій коментар

Вибір редакції