Пакистан почав розслідування перебування бен Ладена у країні

У Пакистані розпочалося розслідування обставин, за яких лідер "Аль-Каїди" перебував на території країни.

Влада Пакистану почала розслідування обставин, за яких лідер "Аль-Каїди" Усама бен Ладен зумів кілька років перебувати на території країни.

Міністерство оборони Пакистану визнало, що збір інформації про місцезнаходження бен Ладена велося з недоліками. У той же час влада країни стверджує, що зусилля й досягнення розвідки країни щодо боротьби з "Аль-Каїдою" і іншими терористичними групами в цілому були безпрецедентними.

Начальник штабу збройних сил Пакистану генерал Ашфак Кайані заявив, що ЦРУ США при пошуку бен Ладена ґрунтувалося на інформації пакистанських спецслужб, але не повідомляло їх про хід розслідування і не надавало інформації. У випадку, якщо операція, подібна ліквідації лідера "Аль-Каїди" в ніч проти 2 травня 2011 повториться, то Пакистан перегляне умови співпраці з США, відзначив він і заявив, що держава буде наполягати на зниженні чисельності американського контингенту.

Бен Ладен був ліквідований у своєму маєтку в місті Абботтабад. Операція була проведена американськими військовими та спецслужбами, влада Пакистану про неї не повідомила. Тіло бен Ладена після впізнання поховали в морі, щоб уникнути паломництва до могили.

Особняк, в якому жив лідер "Аль-Каїди", був побудований в середині 2000-х років в 60 кілометрах від пакистанської столиці Ісламабада. За деякими даними, бен Ладена зрадив заступник і близький помічник Айман аль-Завахірі. У Пакистані стверджують, що вказували США на можливе укриття бен Ладена в Абботтабаде ще в 2009 році, проте воно було лише одним з багатьох місць передбачуваного перебування "терориста номер один".

Читайте також:

ЗМІ: бен Ладена зрадив його найближчий помічник

ЗМІ знайшли засекречених вбивць бен Ладена і розповіли про їх командира

"Мисливець на бен Ладена" пред'явив права на мільйонну нагороду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: