Пакистан почав зачистку бойовиків на стратегічному шляху в Афганістан

Влада Пакистану вирішила звільнити від бойовиків Хайберський прохід, який є головним шляхом постачання військ НАТО.

Пакистанські сили безпеки почали військову операцію проти бойовиків в районі стратегічно важливого Хайберського проходу, який є головним шляхом постачання військ США, НАТО та їхніх союзників, які діють в Афганістані, повідомляє AFP. До закінчення операції, яка проходить за підтримки артилерії, танків і вертольотів, рух за маршрутом зупинений і постачання військ коаліції теж припинене.

Раніше повідомлялося про численні випадки нападу бойовиків на стоянки, склади і військові конвої в районі пакистанського міста Пешавара і впродовж всього Хайберського проходу, як на території Пакистану, так в прикордонних районах Афганістану. В середині грудня пакистанська транспортною компанія, яка виконувала основний обсяг перевезень, відмовилася перевозити вантажі до Афганістану у зв'язку з активізацією бойовиків на маршруті.

За словами транспортників, в результаті нападів загонів бойовиків руху "Талібан" тільки за один тиждень грудня на території Пакистану було спалено більше 300 автомобілів. Представники талібів завили тоді, що масштабні акції проти транспортників зроблені у відповідь на ракетний обстріл американською авіацією території Пакистану.

Сухопутна частина маршруту, яким перевозиться більше 70 відсотків необхідних військам міжнародної коаліції в Афганістані вантажів, починається в пакистанському порту Карачі. Потім автомобільним транспортом вантажі доставляються на склади в околицях Пешавара. Далі колони вантажівок рухаються Хайберським проходом на територію Афганістану через район, який насичений численними загонами бойовиків і слабо контролюється як пакистанською, так і афганською владою.

За інформацією агентства, командування НАТО активно шукає можливості організації альтернативних шляхів постачання своїх військ, у зв'язку з чим ведуться переговори з урядами Узбекистану і Туркменистану про сухопутний маршрут, який проходитиме через безпечніші північні райони Афганістану. Раніше повідомлялося, що до загострення в серпні 2008 року грузино-російських відносин розглядалася можливість проведення транспортних конвоїв до Афганістану через територію Росії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: