Пакистан виключили зі Співдружності

Участь Пакистану в Британській Співдружності призупинена відповідно до озвученого 12 листопада ультиматуму, оголосила організація.

За словами генерального секретаря Британської Співдружності Дона Маккіннона, відповідне рішення країни-члени Співдружності прийняли на зустрічі в столиці Уганди Кампалі у зв'язку з "неприйняттям Пакистаном рішення про відновлення демократії та влади закону".

Зустріч міністрів країн Співдружності в Лондоні, на якій обговорювалося питання надзвичайного стану в Пакистані
news.yahoo.com
Зустріч міністрів країн Співдружності в Лондоні, на якій обговорювалося питання надзвичайного стану в Пакистані
Члени організації дійшли висновку, що незважаючи на те, що з моменту минулої зустрічі уряд Пакистану сприяв деякому прогресу, ситуація в країні продовжує бути серйозною загрозою фундаментальним цінностям Співдружності," - сказав Маккіннон.

Глава МЗС Великобританії Девід Мілібанд, у свою чергу, підкреслив, що припинення членства Пакистану в Співдружності є "рішенням, прийнятим в печалі, а не в гніві", а тому не може розцінюватися як покарання. Мілібанд також висловив надію на те, що Співдружність незабаром зможе знову прийняти Пакистан до своїх лав.

"Для всіх нас очевидно, що вибір зараз за Пакистаном - зробити зміни, які відповідають інтересам як його власним, так і міжнародним, і потім знов увійти до Співдружності як гордий і цінований її учасник," - сказав глава британського зовнішньополітичного відомства.

Співдружність вимагає від президента Пакистану Первеза Мушаррафа його відставки з поста головнокомандувача армії, скасування надзвичайного стану в країні, відновлення конституції, відновлення свободи слова, звільнення політв'язнів і підготовки вільних парламентських виборів.

У столиці Уганди Кампалі 23-25 листопада проходить саміт глав держав і урядів країн-членів Британської Співдружності.

Мушарраф ввів у Пакистані режим надзвичайного стану 3 листопада. Головною причиною свого рішення він назвав зростання активності релігійних екстремістських угрупувань. За останні дні Мушарраф, проте, звільнив із в'язниць більше 3 тисяч 400 осіб, затриманих у період після 3 листопада. Разом із тим, скасувати надзвичайний стан і покинути пост головнокомандувача президент, незважаючи на зростання напруженості у відносинах зі Співдружністю, відмовляється.

Дон Маккіннон, генеральний секретар Британської Співдружності
news.yahoo.com
Дон Маккіннон, генеральний секретар Британської Співдружності
Ісламабад має складну історію взаємостосунків з цією організацією. У 1972 році Пакистан за власною ініціативою вийшов зі Співдружності, знову повернувшись туди при Беназір Бхутто в 1989 році. Проте в 1999 році члени Співдружності ухвалили рішення призупинити участь Пакистану в цій організації на чотири роки, після того, як вони виступили із засудженням військового перевороту, в результаті якого вся повнота влади в країні зосередилася в руках генерала Мушаррафа.

У 2005 році на Мальті президенту Пакистану Первезу Мушаррафу в якості умови його членства в Співдружності був відведений дворічний строк для відмови від поєднання поста президента і посади командувача збройними силами країни.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: