Пакистан викрили у продажу ядерних секретів Північній Кореї

КНДР отримала доступ до пакистанських ядерних технологій в обмін на хабарі офіційним особам в Ісламабаді

Засновник програми зі створення ядерної бомби в Пакистані Абдул Кадир Хан стверджує, що уряд Північної Кореї підкупляв чиновників в Ісламабаді в кінці 1990-х років, щоб отримати доступ до технологій зі створення ядерної бомби

Про це пише Американська газета The Washington Post

Лист, в якому наводяться деталі одного з платежів, було передано виданню британським журналістом Саймоном Хендерсоном, який у минулому займався висвітленням скандалу навколо "батька пакистанської ядерної програми" Абдули Кадира Хана. У свою чергу, британець отримав документ від самого вченого-ядерника.

Послання, що було оприлюднене газетою, датоване 15 липня 1998 року. Під текстом стоїть підпис тодішнього секретаря Робочої партії КНДР Чон Бен Хо. За відомостями The Washington Post, він є впливовим функціонером Державного комітету оборони країни, який керував забезпеченням збройних сил зброєю.

Як випливає з тексту листа, адресованого Абдулі Кадиру Хану, північнокорейська влада організувала передачу грошових коштів двом високопоставленим пакистанським військовим.

Зокрема, три мільйони доларів були передані Джехангиру Караматову, який на той час очолював генеральний штаб пакистанської армії. Ще 500 тисяч доларів, а також кілька дорогоцінних каменів, отримав генерал Зулфікар Хан, посада якого не уточнюється.

В обмін на платежі, відповідно до посилань, Пхеньян розраховував отримати якусь документацію, що стосувалася ядерного устаткування, а також ядерні компоненти. До цього в КНДР з Пакистану були відправлені ракетні частини.

Читайте також:

Розкриті дані про запаси ядерної зброї у світі

У Малайзії перехопили вантаж з ядерними компонентами для Ірану

КНДР почала підготовку до третіх ядерних випробувань

КНДР запідозрили у створенні секретних ядерних об'єктів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: