Пакистанські таліби не можуть вибрати лідера

Два можливі претенденти на роль провідника пакистанських талібів перестріляли один одного під час загальних зборів. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Пакистанські таліби так і не змогли домовитися про те, хто очолить сили екстремістів після знищення на початку серпня американською авіацією ватажка повстанців Байтулли Мехсуда.

На шурі (загальних зборах командирів талібів), яка проходить в районі Південний Вазірістан, на якій її учасникам належало вибрати наступника убитого Мехсуда, двоє найвірогідніших претендентів на цей пост - польові командирові Хакімулла і Валі Ур-Рехман - відкрили один по одному вогонь з автоматичної зброї. Обоє екстремістів загинули на місці. Про це повідомили сьогодні місцевим ЗМІ представники талібів.

Хакімулла і Валі Ур-Рехман аж до недавнього часу були заступниками Бейтулли Мехсуда і займалися проведенням диверсій проти представників центральних властей і сил безпеки Пакистану, а також відповідали за підготовку терористів-смертників, засиланих в різні райони країни. Як наголошується, між ним завжди існувала конкуренція за вплив на Байтуллу Мехсуда. Після його смерті кожен з них мав намір стати аміром (верховним керівником) сил пакистанських талібів.

За словами експертів, після загибелі Байтулли Мехсуда угрупування талібів, що діють в Пакистані, навряд чи зможуть домовитися про те, хто очолить їх сили. Байтулла Мехсуд був єдиною фігурою, з певною харизмою і здатною тримати під контролем багаточисельні формування бойовиків, об'єднавши їх в єдиний рух "Техрик-і-талібан Пакистан".

На даний момент компромісної фігури на пост лідера талібів в їхньому стані немає, і в найближчому майбутньому навряд чи з'явиться. У зв'язку з цим велика вірогідність того, що в рядах пакистанських талібів може початися міжусобна боротьба за вплив, що істотно ослабить їх сили.

Читайте також:

В Пакистані вбили сина Усами бен Ладена

Літак США обстріляв похорон в Пакистані: 60 загиблих

"Аль-Каїда" закликала пакистанців до джихаду проти США

За 7 тисяч доларів пакистанських дітей продають в смертники

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: