Палата лордів британського парламенту схвалила підвищення плати за вищу освіту

Британський парламент підтримав урядовий законопроект про підвищення плати за навчання.

Плани британського уряду підвищити в три рази плату за вищу освіту отримали схвалення британського парламенту - за відповідний законопроект проголосувала Палата лордів.

У минулий четвер, 9 грудня, відповідний білль був схвалений Палатою громад. Це викликало гнівну реакцію студентів і старшокласників, які провели в Лондоні масову демонстрацію, що переросла в безлади і сутички з поліцією.

Голосування в Палаті лордів, що не має реальних законодавчих повноважень, не викликали настільки лютою реакції молоді, і у вівторок, 14 грудня, великих маніфестацій не проводилося.

Палата лордів значною більшістю проголосувала в трьох читаннях за законопроект про підвищення плати за навчання у вузах.

Лорди, більшість яких складають прихильники правлячої коаліції консерваторів і ліберальних демократів, відхилили поправки, внесені опозиційною лівоцентристською Лейбористською партією.

У той же час багато членів верхньої палати, що представляють лейбористів і навіть деякі лорди з числа ліберал-демократів висловлювали занепокоєння з приводу того, що підвищення плати збільшить елемент соціальної нерівності в британській системі вищої освіти і закриє до нього дорогу для багатьох молодих людей з небагатих сімей .

Згідно з законопроектом, з 2012 року максимальний розмір плати за навчання у Великобританії буде доходити до 9 тис. фунтів (14,5 тис. доларів) на рік - майже втричі вище, ніж зараз.

Уряд має намір на 40% скоротити бюджетне фінансування університетів, а утворений пролом компенсувати за рахунок підвищення плати за навчання.

Це робиться для скорочення бюджетного дефіциту, що утворився в результаті фінансової кризи, в результаті якої британська держава була змушена виділити сотні мільйонів фунтів на порятунок банківської системи і стимулювання економіки.

Британський уряд стверджує, що підвищення плати на освіту не позначиться на перспективах вступу студентів до вузів, так як навчання молодих людей буде оплачувати держава.

Утворився борг студенти будуть виплачувати після того, як закінчать вуз, знайдуть роботу і почнуть отримувати зарплату не менше 21 тисячі фунтів (33 тисячі доларів) на рік.

У той же час, як зазначила член Палати лордів від ліберал-демократів баронеса Шарп, обов'язок кожного студента після закінчення вузу перед державою складе від 30 тисяч до 40 тисяч фунтів стерлінгів (50-65 тисяч доларів).

Читайте також:

Протестуючі студенти в Лондоні напали на машину принца Чарльза

Британські студенти захопили офіс правлячої партії

Тисячі студентів вийшли на акції протесту в Лондоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: