Палата представників США закликала ввести санкції проти російського "Північного потоку-2"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

"Північний потік – 2" є кроком у зворотному напрямі для енергетичної безпеки Європи.

Нижня палата американського Конгресу прийняла резолюцію, в якій вимагає від уряду США запровадити санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2", а також закликає європейські країни відмовитися від участі в цьому проекті.

Про це повідомило в четвер Посольство України в США, передає Укрінформ.

"Палата представників Конгресу США одностайно ухвалила резолюцію, у якій виступила проти завершення будівництва російського газопроводу “Північний потік – 2", - зазначається в повідомленні.

Прийнятий документ містить заклик до урядів європейських держав відмовитися від "Північного потоку – 2" та "висловлює підтримку запровадженню санкцій відносно цього газопроводу згідно з частиною 232 Закону про протидію супротивникам Америки через санкції (CAATSA)".

Резолюція також визначає, що "Північний потік – 2" є кроком у зворотному напрямі для енергетичної безпеки Європи, а також інтересів Сполучених Штатів Америки. Законодавці наполегливо закликають президента США використати всі наявні інструменти, щоб підтримати енергетичну безпеку Європи через політику зменшення її залежності від російських енергоносіїв.

ВідеоКонгрес США закликав уряди країн ЄС відмовитися від проекту "Північний потік-2"

Конгрес Сполучених Штатів одностайно ухвалив одразу дві резолюції на підтримку України. Одна категорично засуджує захоплення росіянами наших суден і команд у Чорному морі та блокування Азовського. Друга спрямована проти будівництва російського газогону в обхід України. 

Конгрес США закликав уряди країн ЄС відмовитися від проекту "Північний потік-2"

Нагадаємо, що проти запланованого будівництва газопроводу "Північний потік-2" завдовжки 1200 кілометрів активно виступає Україна, котра непокоїться через можливу втрату ролі транзитера газу. Активно критикують проект також Польща і балтійські країни, котрі застерігають ЄС від залежності від російського газу. Проти німецько-російського газового проекту виступає і адміністрація президента США Дональда Трампа.

Німеччина, у свою чергу, неодноразово запевняла, що проект має суто економічний характер. Оператором проекту газогону є підприємство Nord Stream AG, "дочка" російського концерну "Газпром". Окрім російського енергетичного гіганта, в проекті беруть участь німецькі концерни Wintershall та Eon Ruhrgas - їхні частки становлять 15,5 відсотки кожна, у Gasuine з Нідерландів та Engie з Франції - 9 відсотків. Консорціум планує додатково до вже існуючої першої нитки газогону побудувати ще одну - Балтійським морем із Росії до Німеччини.

Залиште свій коментар

Вибір редакції