Палестина не впевнена, що їй зараз потрібна незалежність

Влада автономії визнала, що європейські країни навряд чи підтримають резолюцію про незалежність Палестини, яку раніше планувалося поставити на голосування в Раді безпеки ООН.

Керівництво Палестинської національної адміністрації (ПНА) обговорює можливість відстрочки проголошення незалежності Палестини.

Як повідомляють ізраїльські ЗМІ з посиланням на власні джерела, відповідні таємні переговори палестинці ведуть з Євросоюзом та Лігою арабських держав.

За даними видання, влада автономії визнала, що європейські країни навряд чи підтримають резолюцію про незалежність Палестини, яку раніше планувалося поставити на голосування в Раді безпеки ООН під час майбутньої Генеральної асамблеї організації.

Натомість палестинці пропонують змінити текст резолюції, відповідно до якого в рамках ООН буде істотно підвищено статус головної політичної сили автономії - Організації визволення Палестини (ООП). На даний момент ООН розглядає її в якості офіційного представника інтересів палестинського народу. Сама ПНА має статус спостерігача в ООН.

Остаточне рішення про зміст документа буде прийнято за підсумками зустрічі верховного представника у закордонних справах і політики безпеки ЄС Кетрін Ештон і президента автономії Махмуда Аббаса, яка відбудеться 27 серпня в Рамаллі.

Про твердий намір ПНА оголосити про свою незалежність її керівництво заявляло неодноразово в 2011 році. За задумом Аббаса, відповідну резолюцію планувалося представити під час відкриття Генеральної асамблеї ООН 20 вересня.

Намір палестинців викликав неоднозначну реакцію у світовому співтоваристві. Так, в Ізраїлі ці плани визнали неприйнятними, пригрозивши заморозити з палестинцями мирні переговори, а також денонсувати договори Осло, на підставі яких була створена ПНА.

Читайте також:

Палестина хоче стати для ООН другим Ватиканом

Сирія оголосила про визнання незалежної Палестини

Росія запропонувала розділити Єрусалим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: