Палестина випустила активістів ХАМАСу з в’язниці

Протиборчі рухи ФАТХ та ХАМАС домовилися про видачу ув’язнених. Першими вийдуть з в’язниці на західному березі Йордану ХАМАСівці.

Голова Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас розпорядився випустити на свободу активістів радикального руху ХАМАС, що знаходяться в ув'язненні на Західному березі річки Йордан.

Раніше, 17 червня в секторі Газа відбулося засідання комітету з примирення протиборчих палестинських рухів ФАТХ і ХАМАС.

В ході нього сторони обмінялися списками імен політв'язнів і домовилися продовжити зустрічі з метою досягнення прогресу з проблеми в'язнів, що містяться в ув'язненні як на Західному березі річки Йордан, так і в секторі Газа. В рамках досягнутих раніше домовленостей днями вже було звільнено 20 активістів ХАМАСа, заарештованих на Західному березі Йордана. Всього ж, за даними руху, там знаходяться в ув'язненні близько 700 ісламістів.

Засідання комітету, які проходять одночасно і в Газі, і на Західному березі річки Йордан, покликані покласти край розбіжностям, тим самим підготувавши ґрунт для проведення зустрічей в Каїрі і підписання там 7 липня остаточної угоди про міжпалестинське примирення.

Перше засідання "примирливого" комітету відбулося 14 червня, тоді ФАТХ і ХАМАС домовилися закрити "досьє політв'язнів" і обмінятися списками ув’язнених, щоб підготуватися до їх звільнення. Обидва рухи також звернулися до єгипетських посередників з проханням "оживити роботу комітету і сприяти досягненню угоди між ХАМАС і ФАТХ 7 липня.

Після декількох місяців посередницьких зусиль Єгипет встановив як крайній термін досягнення угоди про міжпалестинське примирення 7 липня, на церемонію буде запрошений генеральний секретар Ліги арабських держав і низка керівників арабських країн.

Нагадаємо, рух ХАМАС в червні 2007 року встановив повний контроль над сектором Газа. У відповідь Махмуд Аббас відправив у відставку уряд, сформований ісламізмом після перемоги в 2006 році на парламентських виборах. З того часу Палестинська автономія виявилася політично і бюрократично розколеною на дві частини - Західний берег річки Йордан і сектор Газа.

Читайте також:

Ізраїль погодився визнати палестинську державу

Ізраїльському генералу погрожують вбивством за виселення євреїв

Обама підтримав створення Палестини. У Ізраїлю інші пріоритети

Папа Римський в Ізраїлі закликав до створення Палестини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: