Панамагейт: нобелівський лауреат покинув комісію щодо "панамського досьє"

За словами двох експертів, влада Панами не дала їм гарантії, що висновки комісії будуть опубліковані.

Американський економіст, лауреат Нобелівської премії Джозеф Стігліц і швейцарський експерт по боротьбі з корупцією Марк Піт покинули комісію в Панамі, що займається розслідуванням "непрозорості" фінансової системи країни.

Про це пише ВВС.Russian.

Як заявив Стігліц, прозорості не вистачало і самому розслідуванню. За словами двох експертів, влада Панами не дала їм гарантії, що висновки комісії будуть опубліковані. Всього у комісію входили сім експертів.

Влада Панами прокоментувала відставку Стігліца і Пієта, зазначивши, що комісія була "автономною", а експерти пішли з неї через "внутрішні розбіжності".

Нагадаємо, що з компанії Mossack Fonseca "витекли" документи, які стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів. Ці документи виявилися в розпорядженні німецької газети Sueddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) і Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Хто з українських бізнесменів і політиків володіє офшорними компаніями

Скандал із документами панамської компанії Моссак Фонсека отримав новий виток. Серед українців, які потрапили до офшорного списку - брат бізнесмена Ріната Ахметова Ігор, екс-депутат Партії регіонів Борис Колесников та син колишнього прем'єра Азарова - Олексій. Серед імен й багато чинних політиків, тож у Верховній Раді знову вимагають розслідувати їхню причетність до офшорів і створити тимчасову слідчу комісію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: