Панамський канал закрили вперше з 1989 року

Причиною закриття стали проливні дощі, через які рівень води в озерах, що становлять частину Панамського каналу, піднявся до рекордних позначок.

 Панамський канал, який з'єднує Тихий та Атлантичний океани, закритий для судноплавства - вперше з часу вторгнення американських військ до Панами в 1989 році.

Цього разу причиною закриття стали проливні дощі, через які рівень води в озерах, що становлять частину Панамського каналу, піднявся до рекордних позначок.

77-кілометровий Панамський канал, на відміну від Суецького, не прокладений по всій довжині на рівні моря. Судна піднімаються й опускаються за допомогою гігантських шлюзів на вході і виході і проходять по прісноводному фарватеру, що поповнюється від річок, які стікають з навколишніх лісистих пагорбів.

Наразі ведуться роботи з розширення каналу. Проект вартістю в декілька мільярдів доларів покликаний збільшити пропускну здатність і зробити так, щоб цієї артерією могли користуватися судна, які для нього занадто великі.

На канал припадає близько 5% всього світового судноплавства.

Щодо проливних дощів, зазначимо, що у цьому році в багатьох країнах Центральної Америки, а також у Колумбії і Венесуелі видався найскладніший за багато десятиліть сезон дощів, який тут триває з травня по грудень.

Читайте також:

Майже 200 осіб зникли безвісти в результаті зсуву в Колумбії

Схід США потерпає від сильного шторму

Зливи викликали повінь у Великобританії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: