Пандемія коронавірусу. У США рекордна кількість людей звернулася за грошовою допомогою через безробіття

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Темпи звільнень в країні ще обов'язково прискоряться.

На тлі економічної кризи, спричиненою пандемією нового коронавірусу, минулого тижня майже 3,3 мільйона американців звернулися за грошовою допомогою через безробіття – це більш ніж учетверо перевищує попередній рекорд, встановлений 1982-го.

Про це повідомляє Associated Press.

Зазначається, що збільшення числа щотижневих заявок стало приголомшливим відображенням збитків, які епідемія завдає економіці. Заявки на допомогу з безробіття зазвичай відображають темпи звільнень.

Наголошується, що темпи звільнень в країні обов'язково прискоряться, адже економіка США занурюється в рецесію. Доходи впали у ресторанах, готелях, кінотеатрах, спортивних залах і авіакомпаніях, продажі автомобілів стрімко падають. Більшість таких роботодавців стикаються з кредитними виплатами й іншими постійними витратами, тому скорочують робочі місця, щоб заощадити гроші.

Деякі економісти говорять, що рівень безробіття в США може наблизитися до 13% до травня. Для порівняння, найвищий рівень безробіття під час Великої рецесії, що закінчилася в 2009 році, склав 10%

інфографіка, зараження коронавірусом, дистанція

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн.

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ були такі: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

Тепер же через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року - за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття.

В Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через епідемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. Про це йдеться в опитуванні на тему "Економічний вплив COVID-19 на Україну", проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.

Залиште свій коментар

Вибір редакції