Паніка в Грузії: ТБ повідомило про вторгнення Росії та вбивство Саакашвілі

Грузинська телекомпанія показала фальшивий репортаж про інтервенцію Росії: люди в паніці почали шукати пункти роздачі зброї.

Грузинська телекомпанія "Імеді" спровокувала паніку по всій Грузії. В суботу ввечері телеканал продемонстрував спеціальний репортаж про вторгнення російських військ, вбивство президента Грузії Михайла Саакашвілі та початок загальної мобілізації.

Як з'ясувалося, це був сюжет про "сценарій можливих подій, якщо грузинське суспільство не буде консолідовано проти російського плану". Але телекомпанія почала передачу із заставкою звичайних новин, і багато глядачів, які не бачили підводки ведучого, сприйняли передачу серйозно.

Телекомпанія показала документальні кадри, які дуже нагадують військові події серпня 2008 року, на яких мешканці в паніці після вторгнення втікають з Тбілісі, Горі та інших регіонів.

Протягом майже півгодини телеканал без відповідних титрів про те, що на екрані йде імітація війни, розповідав про бомбардування аеропортів і морських портів Грузії. "Імеді" повідомив про теракт проти лідера Південної Осетії Едуарда Кокойти. Потім президент Росії Дмитро Мєдвєдєв нібито звинуватив грузинського президента в тероризмі і після цього російські війська вторглися до Грузії. Через деякий час "Імеді" розповів про евакуацію уряди країни і Михайла Саакашвілі, а потім про загибель Саакашвілі і про створення Народного уряду на чолі з Ніно Бурджанадзе.

Лише наприкінці випуску ведучий оголосив, що ця передача була присвячена "можливому розвитку подій" і не має жодного стосунку до реальності.

Але у багатьох місцях Грузії повідомлення вже спровокувало паніку. Перелякані перспективою бомбардування Тбілісі, мешканці столиці телефонували до офіційних інстанцій і знайомих, не знаючи, що робити. Багато людей вибігли на вулицю шукати пункти роздачі зброї. Є інформація, що від інфаркту під час перегляду сюжету померла старенька жінка, син якої служив в армії.

Пізніше "Імеді" принесла вибачення телеглядачам за репортаж про вторгнення російських військ, "який був імітацією і не відповідав дійсності". "Приносимо вибачення за те, що цей репортаж викликав велику стурбованість населення", - йдеться у повідомленні телеканалу.

Прес-спікер Саакашвілі заспокоїла населення заявою, що реальної небезпеки вторгнення Росії до Грузії немає, а опозиція назвала передачу "промиванням мізків" суспільству.

Опозиція має намір в судовому порядку домагатися відбору ліцензії на мовлення "Імеді" в повному обсязі. А мешканці Тбілісі в неділю проведуть мітинг в центрі столиці, щоб висловити тележурналістам своє обурення. Російські політики назвали передачу "провокацією".

Читайте також:

Росія та Грузія відкрили кордони після трирічної перерви

Голова грузинського МЗС відмовився від російського громадянства

Мєдвєдєв оголосив Саакашвілі персоною нон-грата в Росії

Саакашвілі запропонував НАТО використовувати Грузію як плацдарм для ударів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: