Папа Римський приховував випадки педофілії в церкві

Бенедикт XVI вирішив не позбавляти сану священика Стівена Кіслі, якого було викрито в сексуальних злочинах проти дітей.

У 1985 році майбутній Папа Римський Бенедикт XVI стримано відреагував на рекомендацію Оклендського єпископату позбавити сану священика Стівена Кіслі, якого було викрито в сексуальних злочинах проти дітей.

Лист, у якому про це йшла мова, було частиною внутрішньоцерковного листування між єпископатом Окленда і Ватиканом. У 1981 році Оклендський єпископ Джон Каммінс (John Cummins) відправив до Ватикану рекомендацію про позбавлення влади Кіслі, який трьома роками раніше отримав умовний термін за розпусну поведінку, а потім сам наполіг на своєму відході з церкви. Єпископ запевняв кардинала, що повернення Кіслі нашкодить церкви більше, ніж його позбавлення влади, і закликав Ватикан як можна швидше зважитися на необхідний крок.

Відповідь від кардинала Ратцінгера, який очолював тоді Конгрегацію доктрини віри у Ватикані, прийшла лише в 1985 році. У листі майбутній понтифік визнає обгрунтованість рекомендації єпископату, проте наполягає на більш уважному вивченні обставин цієї справи. Рішення щодо священика, писав Ратцінгер, повинно відповідати інтересам церкви і враховувати можливу шкоду, який воно здатне завдати католицькій громаді.

Таким чином, рішення про позбавлення влади Стівена Кіслі тоді так і не було прийнято. Позбавлений сану Кіслі був лише в 1987 році, причому невідомо, що саме стало підставою для його скинення. До того часу він залишався тісно пов'язаний з церковною службою - Кіслі був зайнятий на благодійних роботах з дітьми. У 2002 році колишній священнослужитель був арештований за звинуваченням в 12 епізодах замаху на розтління малолітніх, а в 2004 році засуджений до шести років позбавлення волі.

Скандал навколо звинувачень у приховуванні педофілів на адресу вищих ієрархів Римської католицької церкви вибухнув в березні 2010 року. Журналісти газети The New York Times звинуватили сановників в тому, що ті протягом багатьох років замовчували факти сексуальних злочинів серед священиків, у тому числі вчинені щодо неповнолітніх. Підставою для звинувачень стали матеріали справи священика Лоуренса Мерфі (Lawrence Murphy), який не втратив сану всупереч звинуваченнями в розбещенні близько 200 глухих хлопчиків.

Незабаром на звинувачення ЗМІ відреагували у Ватикані. Там ці звинувачення відкинули, а сам папа Римський пообіцяв дати відсіч критикам церкви.

Читайте також:

Колишні учасники Віденського хору заявили про розтління викладачами

Папа Римський допоможе священикам-педофілам покаятися

В католицьких притулках дітей робили сексуальними рабами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: