Папа Римський відслужив великодню месу, не згадуючи про сексуальний скандал

Бенедикт XVI відслужив звернувся з традиційним посланням "Urbi et Orbi", в якому говорив про мир і гоніння християн, але не згадав про скандал навколо церкви.

Папа Римський Бенедикт XVI звернувся до віруючих з традиційним посланням "Urbi et Orbi" - "Місту та світу".

Урочиста великодня меса на площі Святого Петра у Ватикані цього року пройшла на тлі сексуального скандалу навколо католицької церкви. Утім, у своєму посланні понтифік не згадав про скандал і кризу, а замість цього звернувся до мешканців африканського континенту, закликаючи віруючих, особливо в Конго, Гвінеї та Нігерії, до миру і злагоди.

Також Папа закликав до миру на Близькому сході. За словами понтифіка, він молиться особливо за те, щоб на Святій землі, нарешті, припинилася війна і насильство і сторони прийшли до миру і злагоди. Він засудив гоніння на християн в Пакистані, Іраку та деяких інших країнах.

Бенедикт XVI відзначив зростання злочинності та торгівлі наркотиками в Латинській Америці і висловив свою солідарність з жертвами катастрофи на Гаїті, а також з населенням постраждалих від землетрусу регіонів Чилі.

Понтифік наголосив, що Великдень - це час для прощення. Він засудив тероризм, соціальну і релігійну дискримінацію і висловився за те, щоб "фінансово-економічна діяльність у світі нарешті будувалася згідно з критеріями істини, справедливості та братньої допомоги".

Потім Папа привітав віруючих зі світлим святом Великодня 65-ма мовами світу.

Попри похмуру погоду і невеликий дощ, великодня меса на площі Святого Петра у Ватикані пройшла урочисто і радісно у присутності майже 100 тисяч віруючих. Місце святкової служби за традицією було прикрашено десятками тисяч тюльпанів, азалій, лілій, гвоздик та інших квітів. В оздобленні переважали кольори державного прапора Ватикану - жовтий і білий.

Віруючі зустріли благословення понтифіка оплесками та вигуками радості.

Оглядачі звернули увагу, що Бенедикт XVI не зробив жодної конкретного заяви з приводу розвитку сексуального скандалу. Цього року з'ясувалося, що жертвами насилля з боку священиків-педофілів багато років тому стали десятки людей в Швейцарії, Нідерландах, Австрії, в рідній для Папи Німеччині і в США, а також в Ірландії.

Читайте також:

Церква відкрила "гарячу лінію" для жертв священиків-збоченців

Журналісти викрили Папу Римського в покриванні педофілів

Католицька церква Ірландії відкупилася від жертви священика-педофіла

Папа Римський вибачився перед жертвами ірландських священиків-педофілів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: