Папа Римський відкрив двері Ватикану для англікан

Вперше з часів Реформації протестантам дозволено увійти до лона католицької церкви: спеціально для англікан-консерваторів у Ватикані створено спеціальну структуру.

Папа Римський Бенедикт XVI готовий до зближення Римсько-католицької і Англіканської церков.

Він створив усередині католицької церкви спеціальну структуру, яка дозволить англіканам перейти під омофор католицької церкви, "не втрачаючи своєї ідентичності і традицій".

За словами представників Ватикану, таке рішення назріло само собою: останнім часом Англіканська церква переживає період суперечок, і тепер опинилася на межі розколу. Багато в чому через те, що місцеве духівництво не може дійти згоди щодо зведення в сан гомосексуалістів та жінок.

Таким чином, вперше з початку Реформації протестантам дозволено увійти до лона католицької церкви.

"Очікується, що першою групою, яка скористається новими правилами, стане Традиційне англіканське співтовариство TAC", - вважає видання Guardian. Ще у 2007 році колегія єпископів TAC підписала декларацію про повну згоду з катехізисом католицької церкви і попросила прийняти її в лоно Святого престолу.

Ватиканські теологи запевнили, що очолювати нову структуру будуть колишні англіканські прелати, яких в майбутньому обиратимуть з кліра TAC, а не за наказом Ватикану.

Одруженим англіканським пасторам буде дозволено служити літургії за своїм зразком, ставати католицькими священиками, проте шлях в єпископи для них буде закритий.

Деякі технічні подробиці щодо переходу віруючих з конфесії в конфесію будуть прояснені після опублікування апостольської конституції.

Читайте також:

В США будуть призначати єпископами гомосексуалістів

Ватикан може збанкрутіти через кризу

В ефірі Радіо Ватикана вперше з'явиться реклама

Ватикан продав церкву "Червоному дияволу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: