Папа Римський закликав створити світову політичну владу

Причиною виникнення світової фінансової кризи є людська жадібність та егоїзм, стверджує глава Католицької церкви.

Папа Римський Бенедикт XVI видав нову енцикліку, присвячену економічній кризі та шляхам виходу з неї.

Послання Caritas in Veritate ("Милосердя в істині") – третє видання Бенедикта XVI, який обійняв папський престол в 2005 році. Трактат він видав напередодні саміту "Великої вісімки" в італійському місті Аквіла.

Провину за глобальну фінансову кризу понтифік покладає на жадібність та егоїзм. Він нагадав людям, насамперед світовим лідерам і банкірам, про їхні моральні зобов'язання. Але особливо підкреслив особисту відповідальність кожного в подоланні кризи.

Бенедикт XVI, який також постраждав від кризи, закликав до створення "світової політичної влади" заради "оздоровлення економік, зачеплених кризою", і "запобігання погіршенню і посиленню нерівноваги".

"Світова політична влада", на думку глави Ватикану, має взяти на себе вирішення питань роззброєння, продовольчої безпеки та імміграційної політики. Такий орган повинен "визнаватися всіма і служити ефективною владою заради забезпечення безпеки, пошани і прав кожного".

Свій трактат понтифік почав писати ще два роки тому, але за цей час вніс багато виправлень, оскільки ситуація в світі змінилася.

У першій енцикліці Бенедикта XVI Deus caritas est ("Бог є любов") йшлося про суть божественної любові, в другій - Spe salvi ("Врятовані надією") - про розуміння надії в християнстві.

Читайте також:

Папі Римському й англійській королеві загрожує банкрутство

В ефірі Радіо Ватикана вперше з'явиться реклама

Папа Римський закликав проповідувати християнство через інтернет

Ватикан може збанкрутіти через кризу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: