Папа Римський обмінявся символічними поцілунками і обіймами з верховним імамом

"Наша зустріч - це послання", - сказав Папа Римський.

Папа Римський Франциск провів у Ватикані зустріч з верховним імамом ісламського університету Аль-Азхар, вищою духовною особою Єгипту шейх Ахмед ат-Тайібом.

Зустріч тривала близько 30 хвилин, Франциск і Ахмед ат-Тайіб обмінялися символічними поцілунками і обіймами. У Ватикані назвали зустріч "дуже сердечною".

"Наша зустріч - це послання", - сказав Папа Римський на початку зустрічі з шейхом Ахмедом ат-Тайібом. Розмова Папи Римського та імама ісламського університету Аль-Азхар відбувся через п'ять років після того, як Аль-Азхар призупинив контакти з Ватиканом в знак протесту проти "антиісламських коментарів", які, з точки зору університету, робив попередник Франциска - Бенедикт XVI.

Рішення заморозити діалог було прийнято після того, як Бенедикт XVI заявив про існування "стратегії насильства, метою якої є християни". Так колишній глава римсько-католицької церкви прокоментував вибухи біля християнської церкви в Олександрії в 2011 році, жертвами яких стали 23 людини.

У минулому році Франциск виступив із закликом припинити "геноцид християн на Близькому Сході, однак підкреслив, що було б неправильно ставити знак рівності між ісламом і насильством. У квітні Папа Римський Франциск відвідав табір біженців на грецькому острові Лесбос і взяв з собою до Італії 12 сирійських мігрантів.

Про візит шейха Ахмеда ат-Тайіба у Ватикан стало відомо минулого тижня. Заснований більше тисячі років тому університет Аль-Азхар вважається одним з найстаріших у світі. Це найбільший університет на всьому арабському Сході і найбільш престижна мусульманська духовна школа. У 60-ті роки до нього було додано декілька світських факультетів.

У лютому на Кубі відбулася зустріч Папи Римського Франциска з патріархом Російської православної церкви Кирилом.

У минулому місяці понтифік ініціював збір грошей на гуманітарні потреби. В католицьких церквах Європи збирали кошти на підтримку України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: