Папа Римський пообіцяв не покривати педофілію в церкві. Його промову назвали "безсоромною"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Заява понтифіка пролунала на саміті у Ватикані, присвяченому боротьбі з педофілією серед священиків.

Папа Римський Франциск у неділю, 24 лютого, заявив, що католицька церква припинить прикривати злочини священників-педофілів, "як це було звично раніше", інформує агенція dpa.

Заява понтифіка пролунала на саміті у Ватикані, присвяченому боротьбі з педофілією серед католицьких священнослужителів. У зустрічі взяли участь майже 200 представників церкви, серед яких - голови понад ста єпископських конференцій з усього світу.

"Жодну наругу ніколи не будемо покривати, як це було звично раніше, чи обходити увагою, бо покривання наруги сприяє розповсюдженню зла і додає новий шар до скандалу", - зазначив Франциск у заключні промові, котра підсумовувала чотириденний саміт.

Папа також додав, що якщо церква помітить ще хоч один випадок сексуального насильства, до справи "поставляться з усією серйозністю".

У промові бракувало конкретики

Водночас оглядачі зазначають, що у промові і закликах Фанциска бракувало інформації про конкретні заходи, яких Римо-католицька церква збирається вживати, аби попередити випадки сексуального насильства чи покарати винних у вже скоєних. Єдина конкретика пролунала щодо посилення законів Ватикану стосовно зберігання чи розповсюдження фото чи відеороликів з дитячою порнографією.

Німець Маттіас Кач, один з тих, хто свого часу пережив наругу католицьких священників і речник міжнародної правозахисної організації Ending Clergy Abuse (ECA), що об'єднує постраждалих від духовенства, написав у соцмережі Twitter: "Промова Папи - це безсоромна спроба поставити себе на чолі руху проти наруги над дітьми, не визнаючи водночас провини та провалу і не пропонуючи реальних змін".

Нагадаємо, що після численних скандалів у різних країнах світу Папа Франциск намагається запровадити в церкві "нульову толерантність" до випадків сексуального насильства. За кілька днів до саміту він відправив у відставку високопоставленого кардинала Теодора Маккаріка, якого звинуватили в домаганнях до підлітка.

ВідеоУ Ватикані понад дві сотні архієпископів обговорюють проблему педофілії

Папа Римський закликав ужити конкретних заходів проти розбещення дітей священиками. Свою промову понтифік виголосив на першому Синоді, присвяченому цій проблемі. Понад дві сотні архієпископів із різних країн зібрались у Ватикані, щоб знайти вирішення кризи світового масштабу. 

У Ватикані понад дві сотні архієпископів обговорюють проблему педофілії

 

Вибір редакції