Папараці не дадуть свідчень у справі Діани

Французька влада відмовилася примусити фотографів-папараці дати свідчення у справі про загибель принцеси Уельської Діани і її друга.

Французька влада відмовилася примусити фотографів-папараці до надання свідчень для британських слухань у справі про загибель принцеси Уельської Діани і її друга Доді аль-Файєда, йдеться в поширеній у вівторок заяві голови слухань, судді Скотта Бейкера.

За словами судді, влада Франції обґрунтувала своє рішення двома обставинами. По-перше, французькі фотографи вже надавали свідчення під час проведення розслідування загибелі принцеси у Франції, і їм нічого додати до цих свідчень.

По-друге, обов'язкове залучення свідків до слухань протирічить французькому юридичному поняттю "Публічного порядку". 

"Французька сторона заявила, що якщо для залучення свідків буде застосована сила, це може завдати шкоди відносинам між ЗМІ, урядом і широкою публікою", - сказав Бейкер.

За словами судді, він розуміє і поважає рішення французької влади, але розчарований тим, що не почує свідчення фотографів. "Я упевнений, що влада Франції залишиться вірними своїй політиці співпраці і відвертості", - додав він.

Очікувалося, що французька влада зобов'яже фотографів дати свідчення по відеозв'язку між Паризьким палацом правосуддя і Королівським судом в Лондоні. Проте, у результаті було ухвалено протилежне рішення.

Раніше суддя Скотт Бейкер зробив припущення, що таке рішення було ухвалене в апараті міністра юстиції Франції і носило політичний характер. У свою чергу адвокат бізнесмена Мохаммеда аль-Файєда - батька загиблого разом з принцесою Діаною Доді аль-Файєда - закликав міністра юстиції Великобританії Джека Стро втрутитися в ситуацію і переконати свого французького колегу в необхідності залучення свідків до проведення слухань.

Поки ж засідання відкладені до другої половини дня четверга, 8 листопада. Принцеса Уельська Діана і її друг Доді аль-Файєд загинули в автокатастрофі в Парижі в ніч на 31 серпня 1997 року.

Розпочаті в січні 2004 року слухання зі встановлення обставин їхньої смерті були відкладені на час розслідування обставин автокатастрофи в Парижі, в якій загинули принцеса, її друг і водій Анрі Поль.

Слухання поновилися 2 жовтня в Королівському суді Лондона і продовжаться, як очікується, декілька місяців. Вердикт виноситиме журі з 11 присяжних, відібраних судом.

Всі докази, заяви свідків і розшифровки засідань суду розміщуються на інтернет-сайті http://www.scottbaker-inquests.gov.uk, спеціально створеним для доступу широкої громадськості до матеріалів справи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: