Папі Римському й англійській королеві загрожує банкрутство

Світова економічна криза боляче вдарила по двох європейських престолах - папському й британському.

Світова економічна криза не обійшла стороною Римську католицьку церкву та її центр - Ватикан. Дефіцит бюджету папського престолу в 2008 році склав близько 1 млн євро. Ця цифра складається з доходів Ватикану на рівні 253,9 млн євро і витрат у 254,8 млн євро.

Ватикан виконує свій бюджет з дефіцитом вже другий рік поспіль - у 2007 році збитки церкви склали 9,1 млн євро. Таким чином, 2008 рік виявився для Ватикану більш успішним у фінансовому плані, не дивлячись на світову фінансову кризу і рецесію в розвинених країнах.

За офіційними даними, бюджет Римської католицької церкви складають в основному пожертвування і кошти, що заробляються на продажі церковного начиння.

Тим часом, банкрутство може загрожувати не лише Папі Римському. Так, королева Великобританії Єлизавета II може стати банкрутом вже до 2012 року, якщо виплати на утримання її двору не будуть збільшені. Останній раз це питання піднімалося в 2000 році, коли міністр Великобританії Тоні Блер заморозив усі суми на потреби королеви.

Зазвичай королева отримує від парламенту щорік 7,9 млн фунтів стерлінгів, це приблизно 13 млн доларів. Вся ця сума йде на утримання двору Єлизавети II, що включає і реставрацію всіх палаців і замків, і закупівлю для них нового устаткування.

В цілому утримання королівської родини цього року обійшовся казні Великобританії в 41,4 млн фунтів стерлінгів. Це на 1,5 млн фунтів стерлінгів більше, ніж торік. Якщо розділити цю суму на всіх мешканців країни, то вийде, що кожен британець витратив на утримання королеви 69 пенсів.

Читайте також:

Ватикан може збанкрутіти через кризу

В ефірі Радіо Ватикана вперше з'явиться реклама

Через кризу Земфіра продає квартиру в Сочі

Восени на Україну чекає друга хвиля фінансової кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: