ПАР офіційно увійшла до групи країн БРІК

До союзу економік БРІК приєдналася Південна Африка, у зв'язку з чим він відтепер буде називатися БРІКС.

ПАР у п'ятницю офіційно приєдналася до групи країн БРІК (Бразилія, Росія, Індія, Китай).

Про це заявив у п'ятницю в Парижі міністр Індії Пранаб Мукерджі.

"ПАР приєдналася до групи, у зв'язку з чим тепер вона називається не БРІК, а БРІКС", - заявив міністр, слова якого наводять індійські ЗМІ.

Мукерджі, який прибув до Парижа на зустріч міністрів фінансів "групи двадцяти", додав, що саміт Брікс, як очікується, пройде в квітні 2011 року в Китаї.

Як повідомлялося раніше, Південна Африка отримала формальну пропозицію з приєднання до групи держав, що розвиваються БРІК (Бразилія, Росія, Індія, Китай). Про своє бажання приєднатися до групи в ПАР оголосили в середині 2010 року. ПАР виробляє третину ВВП всієї Африки південніше Сахари. Однак, якщо порівнювати її економіку з економікою країн БРІК - вона не така велика і становить менше 25% від російського ВВП.

Нагадаємо, президент РФ Дмитро Мєдвєдєв раніше заявив, що держави БРІК не заперечують проти приєднання ПАР до цього неформального об'єднання найбільших країн, що розвиваються. Як повідомлялося раніше, у лютому цього року представник МЗС ПАР заявив, що його країна хоче приєднатися до групи БРІК.

Нині найбільшою економікою у неформальному клубі володіє КНР (5,7 трлн дол.), далі йде Бразилія (2 трлн дол.), потім Росія (1,5 трлн дол.) і Індія (1,4 трлн дол.).

Сам термін БРІК був запропонований співробітником інвестбанку Goldman Sachs в 2001 році. Він запропонував використовувати цей термін для опису чотирьох великих і таких, що швидко розвиваються, економік. Пізніше абревіатура прижилася, і минулого літа навіть відбувся перший саміт країн БРІК у Росії.

Читайте також:

Країни БРІК створять єдину міжбанківську систему

Фондовий ринок України обігнав за зростанням країни БРІК

США відмовилися від статусу єдиної наддержави світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: