ПАР приєдналася до союзу Бразилії, Росії, Індії і Китаю

Відтепер союз економік, які швидко розвиваються, називатиметься не БРІК, а БРІКС - одну літеру додали з приєднанням до організації Південної Африки.

24 грудня Південна Африка офіційно стала членом організації Бразилії, Росії, Індії і Китаю (БРІК), яка відтепер буде називатися БРІКС.

Запрошення приєднатися до організації ПАР отримала від голови МЗС Китаю. КНР, яка наразі головує у БРІК, за погодженням з іншими країнами, запросила ПАР стати повноправним членом організації.

Голова КНР Ху Цзіньтао направив запрошення президенту ПАР Джейкобу Зумі взяти участь у саміті БРІКС в Китаї на початку квітня 2011 року.

"На думку ПАР, БРІКС зможе зіграти вирішальну роль у посиленні впливу країн, що розвиваються, на мінливу глобальну політичну, економічну і фінансову архітектуру. Вона покликана стати більш справедливою та збалансованою. БРІКС об'єднує держави планети, які найбільш енергійно розвиваються на тлі економічного занепаду в Америці та Європі", - заявила міністр міжнародних відносин і співробітництва ПАР Маіте Нкоана-Машабане.

Термін БРІК був запроваджений співробітником інвестбанку Goldman Sachs в 2001 році, який запропонував використовувати цю абревіатуру для опису чотирьох великих економік, які розвиваються швидкими темпами, - Бразилії, Росії, Індії і Китаю.

Проте з часом з'явилися ознаки, що чотири країни БРІК прагнуть сформувати політичний клуб або "союз", і таким чином перетворити свою зростаючу економічну владу на "більший геополітичний вплив".

Читайте також:

Країни БРІК створять єдину міжбанківську систему

Фондовий ринок України обігнав за зростанням країни БРІК

США відмовилися від статусу єдиної наддержави світу

У ПАР скандал - президент зрадив своїм чотирьом дружинам з коханкою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: