Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Параноя про російських кібершпигунів". У МЗС РФ прокоментували звинувачення у кібератаці на штаб ОЗХЗ

У російському дипвідомстві назвали озвучені звинувачення проявом "антиросійської кампанії шпигуноманії".

У російському МЗС офіційно прокоментували звинувачення в спробі кібератаки на штаб-квартиру Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

"Ми неодноразово вказували нідерландській стороні, в тому числі і по дипломатичних каналах, що розв'язана в країні антиросійська кампанія шпигуноманії, що супроводжується цілеспрямованими "витоками" в ЗМІ про нібито скоєні кібератаки, завдає серйозної шкоди двостороннім відносинам", - йдеться в повідомленні МЗС РФ.

ВідеоЛондон назвав ГРУ Росії відповідальним за кілька світових хакерських атак

Нідерланди запобігли кібератаці ГРУ Росії на Організацію із заборони хімічної зброї. Спецслужби країни вирахували чотирьох російських розвідників, які прикривалися дипломатичними паспортами, та вислали їх до Москви. І майже одночасно Лондон назвав головне розвідувальне управління Росії відповідальним одразу за кілька світових хакерських атак. Якими були цілі росіян та що дізналися слідчі з ноутбука, вилученого у розвідників - у сюжеті. 

Лондон назвав ГРУ Росії відповідальним за кілька світових хакерських атак

Представники російського дипломатичного відомства також привели своє пояснення причин, чому дані про висилку з Нідерландів чотирьох росіян були обнародовані тільки зараз - через півроку після події.

"Вже 9 жовтня відкривається сесія ОЗХЗ, де будуть обговорюватися питання фінансування атрибутивного механізму в рамках Технічного секретаріату Організації. Створення такого механізму призначення "винних" у застосуванні хімічної зброї, всупереч нормам міжнародного права й порушення прерогатив РБ ООН, наполегливо домагається ряд західних держав. Очевидно, що нинішнє інформаційне вкидання – ще один з етапів формування "потрібного" політичного фону для проштовхування цієї протиправної ініціативи", - заявили в МЗС РФ.

"Симптоматично, що на тлі параної, що посилено роздувається останні кілька років на Заході, щодо "всесильних російських кібершпигунів", які при цьому, за логікою західних політиків, живуть у відсталій Росії", будь-який громадянин нашої країни з мобільним пристроєм сприймається як шпигун", - додали в російському МЗС.

У міністерстві підсумували, що з урахуванням всіх факторів "приходимо до висновку про чергову зрежисовану пропагандистську акцію щодо нашої країни".

Нагадаємо, 4 жовтня представники Нідерландів та Великобританії повідомили про розкриття масштабної кібероперації офіцерів ГРУ Росії проти Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХО), яку намагалися здійснити в квітні 2018 року.

Зокрема, правоохоронні органи Нідерландів вислали з країни чотирьох громадян РФ, причетних до підготовки кібератаки на штаб-квартиру ОЗХЗ в Гаазі. У всіх були дипломатичні паспорти, їх супроводжував дипломат. Серед росіян було троє кіберофицерів. У штаб-квартиру ОЗХЗ вони прибули на автомобілі з безліччю пристроїв для можливого злому мережі.

Це сталося в той час, коли ОЗХЗ займалася вивченням отрути, виявленого в Солсбері після отруєння екс-шпигуна ГРУ Сергія Скрипаля, а також дослідженням хімічної атаки в сирійському місті Дума.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції