Париж і теракти. Як перетворене смертниками місто любові на місто жаху оговтується від масових убивств

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Париж і теракти. Як перетворене смертниками місто любові на місто жаху оговтується від масових убивств

Під час терактів у Парижі загинули 129 людей / Reuters

Від рук терористів загинули 129 людей, ще 350 отримали поранення.

Пекло! Жах! Армагеддон! Так згадують п'ятницю, 13-го, у Парижі ті, кому пощастило вижити. Одразу шість терактів і майже одночасно. У ресторанах, на концерті, на стадіоні. Місто, що стало частинкою серця мільйонів людей на планеті, вперше у своїй історії зіткнулося з терористами-смертниками. Вони не планували брати заручників. Вони прийшли убивати всіх, кого бачать очі.

Це – атака на все людство, заявив президент США Барак Обама. Жертвами розстрілів і вибухів стали не лише французи. Серед загиблих – громадяни 12 країн. У "місті любові", як його досі знали у світі, – триденна жалоба і надзвичайний стан.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

За останніми офіційними даними, під час терактів у Парижі загинули 129 людей. Нині увага прикута до госпіталів. Там нині перебуває 350 поранених, з яких 99 – у критичному стані.

Учора парижан закликали йти здавати кров, біля лікарень можна було бачити величезні черги донорів. Уже по обіді в пресі прозвучала інформація, що здавати кров більше немає потреби. Впродовж сьогоднішнього дня, 15 листопада, до госпіталів ідуть родичі та друзі поранених – кажуть, що через пережите вони втратили спокій.

У Франції відучора оголошена триденна жалоба. Прапори приспущені, розважальні установи зачинені, не працюють навіть музеї. Оголошений надзвичайний стан, у посиленому режимі працюють правоохоронні органи, на вулицях можна зустріти не лише поліцейських із автоматами, а й військових. Вони мають право підійти до будь-кого і провести обшук. Правоохоронці посилено патрулюють метро, у підземці перевіряють не лише смітники, а й найменші закутки.

Людям рекомендують утримуватися від відвідування публічних місць, однак на уже знаковій для Парижа Площі Республіки постійно збираються люди, щоб продемонструвати, що вони не бояться. Саме тут люди зібралися після розстрілу в редакції сатиричного видання "Шарлі Ебдо". Після п'ятничних терактів люди прийшли сюди не одразу, пояснювали це забороною.

"Нам сказали, сидіти вдома, бо терористи ще були в Парижі. Але потім донька таки пішла на площу ввечері", – говорить парижанка Сиголен Миколенко.

Попри те, що музеї не працюють, туристи гуляють містом. Щоправда, місцеві кажуть, що така кількість туристів цього періоду зовсім невелика. На вулиці журналісти ТСН зустріли українців. Вони поскаржилися, що гід відмовився проводити екскурсії в нетуристичних частинах міста.

"Ми пережили Майдан. І тому нам не страшно", – говорять туристи з України.

У посиленому режимі силовики працюватимуть щонайменше два тижні, адже президент Франції Франсуа Олланд оголосив надзвичайний стан на 12 днів. Але за потреби надзвичайний стан у країні може бути продовжений, якщо так вирішить парламент і прийме відповідне рішення.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Вцілілі жертви терактів у Парижі повідомляли про себе з мобільних

Вцілілі жертви терактів у Парижі повідомляли про себе з мобільних

У госпіталях Парижа перебуває понад три сотні поранених внаслідок терактів

У госпіталях Парижа перебуває понад три сотні поранених внаслідок терактів

В п’ятницю в Парижі діяли три групи терористів

В п’ятницю в Парижі діяли три групи терористів

Наступна публікація