Париж назвав умови нанесення разом з Лондоном авіаударів по Лівії

Президент Франції Ніколя Саркозі повідомив про готовність разом з Великобританією завдати авіаудари у разі застосування Муамаром Каддафі хімічної зброї.

Франція і Великобританія готові завдати точкові авіаційні удари по підконтрольній лівійському лідеру Муамару Каддафі території і його силі тільки в тому випадку, якщо вони вдадуться до застосування хімічної зброї.

Про це повідомив у п'ятницю, 11 березня, президент Франції Ніколя Саркозі. Можливість нанесення авіаударів він також зумовив наявністю відповідного рішення ООН, злагоди Ліги арабських держав і опозиційних лівійської влади.

"Мова йде про точкові і чисто оборонні авіаудари лише в тому випадку, якщо Каддафі вдасться до застосування хімічної зброї авіацією проти мирних демонстрантів", - сказав французький лідер після прибуття на позачерговий саміт ЄС, присвячений ситуації в Лівії.

Саркозі також заявив, що він закличе лідерів ЄС визнати лівійську опозицію і створити в Північній Африці "гуманітарні зони" для біженців і переміщених осіб.

Напередодні, 10 березня, Франція офіційно визнала повстанську Національну раду Лівії як єдиний легітимний орган влади в країні.

Нагадаємо, масові акції протесту з вимогою відставки Муаммара Каддафі, які переросли у громадянську війну, продовжуються в Лівії з 15 лютого. Лівійський лідер неодноразово заявляв, що не покине країну, а люди, що вийшли на акції протесту, на його думку, заслуговують смертного вироку.

Читайте також:

Європа вимагає Каддафі зупинити насильство та відійти від влади

Танкісти Каддафі розгромили повстанців

Держави Перської затоки оголосили режим Каддафі незаконним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: