Париж паралізував страйк

Через страйки залізничників та інших працівників транспортної галузі у Франції паралізована уся система суспільного транспорту.

Через страйки залізничників та інших працівників транспортної галузі, які протестують проти відміни пенсійних привілеїв, у Франції в середу практично паралізована уся система суспільного транспорту.

Невдоволення транспортників викликане наміром уряду Франції з 2008 року відмінити так звані "пенсійні режими" - пільги для держслужбовців.

У Парижі на невизначений термін практично зупинився весь суспільний транспорт - метро, трамваї, автобуси і приміські потяги. Головне управління транспорту Парижа (RATP) прогнозує, що в столичному метро ходитиме лише кожен десятий потяг. Без перебоїв функціонує лише 14-а, автоматична гілка, склади на якій пересуваються без машиністів.

Рух трамваїв, автобусів і приміських потягів забезпечено також лише на 10%. У зв'язку з цим у французькій столиці вже у вівторок увечері утворилися кілометрові затори, а вулиці Парижа виглядають украй жвавими.

Парижани активно пересідають на велосипеди, проте суспільної мережі велосипедів Velib також не вистачає на всіх охочих.

Протестуючи проти реформи "пенсійних режимів", співробітники Французьких залізниць (SNCF) почали страйк у вівторок о 20.00 годині.

страйк
AFP
До транспортників приєдналися також енергетики, які погрожують відключеннями електрики в країні.
В ніч з вівторка на середу були відмінені всі потяги до Франції. В середу, як очікується, ходитимуть лише 90 швидкісних потягів зі 700, рух звичайних потягів буде також серйозно обмежений.

До транспортників приєдналися також енергетики (державні компанії EDF і Gaz de France), які погрожують відключеннями електрики в країні.

Паризька опера, співробітники якої також користуються пенсійними привілеями, заявила, що відміняє спектаклі, починаючи із середи.

"Спеціальні пенсійні режими", які намагаються відстояти страйкарі, - це особливі умови пенсійних відрахувань і виходу на пенсію. Вони розповсюджуються на працівників великих державних компаній, таких як SNCF (залізничний транспорт), RATP (міський транспорт), EDF (державна компанія електрики), GDF (державна газова компанія), а також на представників деяких інших професій: військових, поліцейських, моряків, працівників французької Опери, шахтарів, депутатів, представників інших галузей.

Існуючі пільги дозволяють працівникам цих галузей раніше за інших йти на пенсію (раніше за прийнятих у Франції 60 років). Пільговий режим розповсюджується і на систему пенсійних відрахувань.

Якщо звичайний француз, перш ніж вийти на пенсію, повинен робити відповідні відрахування протягом 40 років, для представників вище перелічених професій цей термін значно менший. Зокрема, залізничники можуть вийти на пенсію вже в 55 років, виплачуючи пенсійні відрахування протягом 25 років.

Тиждень соціальних хвилювань, організований профспілками, повинен стати "моментом істини" для президента Франції Ніколя Саркозі і уряду, які мають намір продовжувати курс на реформи, не дивлячись на невдоволення держслужбовців, що зростає, відзначають спостерігачі.

Що стосується громадської думки, то воно швидше підтримує уряд - 55% респондентів вважають страйк, що почався, "невиправданим".

ВідеоПариж паралізував страйк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: