Паризький клуб списав зовнішній борг Афганістану

Афганістану спишуть борг у розмірі 1,026 млрд доларів, який він був винен Паризькому клубу.

Паризький клуб кредиторів прийняв рішення списати зовнішній борг Афганістану, сума якого перевищує 1 млрд доларів.

Як говориться в прес-релізі, опублікованому у середу, 17 березня, на сайті міжурядової організації країн-кредиторів, з 2,1 млрд доларів, які Кабул заборгував зовнішнім кредиторам, 1,026 млрд доларів він був винен саме Паризькому клубу.

Списання цієї заборгованості розділили на дві частини: 585 млн доларів анулюється на двосторонній і добровільній основі після того, як уряд Афганістану зобов'язався спрямувати вивільнені кошти на боротьбу з бідністю.

"Паризький клуб кредиторів вітає рішучість Ісламської Республіки Афганістан здійснювати всеосяжну стратегію щодо скорочення бідності та амбітну економічну програму, яка надає базу для зростання на тлі проблем у світовій економіці", - сказано в заяві.

Крім того, було вирішено списати 441 млн доларів, які були надані кредиторами клубу Афганістану в рамках програми надання допомоги бідним країнам з високим рівнем зовнішнього боргу.

Нагадаємо, в 2006 році всі борги Афганістану (близько 108 млн доларів) простив Вашингтон.

Паризький клуб - неформальне об'єднання країн-кредиторів, створене в 1956 році для обговорення і врегулювання проблем зовнішньої заборгованості держав. До клубу входять Австралія, Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Данія, Канада, Ірландія, Іспанія, Італія, Нідерланди, Норвегія, Росія, США, Фінляндія, Франція, Швеція, Швейцарія, Японія.

Читайте також:

Таліби звинуватили владу Афганістану в цензурі

Війни в Іраку і Афганістані обійшлися Великобританії в 18 млрд фунтів

Британські мусульмани проведуть марш протесту проти війни в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: