Парламент Бельгії оголосив про саморозпуск

Після розпаду правлячої коаліції і недавньої відставки уряду парламент Бельгії оголосив про саморозпуск.

 Парламент Бельгії, як і очікувалося після розпаду правлячої коаліції і недавньої відставки уряду, оголосив про саморозпуск. Як оголосив після останнього засідання парламенту колишній голова Палати представників Патрік Деваль, дострокові парламентські вибори пройдуть 13 червня.

Політична криза в країні викликана суперечностями між мовними спільнотами королівства - фламандцями, що говорять голландською, і валлонами, що спілкуються за допомогою французької мови.

Як вважають експерти, вибори не допоможуть вирішити розбіжності між мовними спільнотами Бельгії, так як голосування не поміняє співвідношення їхніх представників у парламенті. Згідно з Конституцією країни, з 150 депутатів Палати представників 49 місць закріплено за депутатами від Валлонії, 79 - за представниками Фландрії і 22 - за вихідцями з двомовного центрального виборчого округу - Брюсселя-Халле-Вільворде (БХВ).

Як відзначають аналітики, зовнішнє домінування фламандців не має значення для вирішення проблем між мовними спільнотами, так як досягнення компромісу між політичною більшістю в обох частинах країни представляється обов'язковим.

Нинішня криза викликала проблема розділу БХВ на франкомовний Брюссель і пояс його нідерландомовних передмість. Фламандці вимагають розділу виборчого округу на дві частини - франкомовний Брюссель повинен стати окремим округом, а пояс його передмість з 35 голландскомовних комун повинен бути приєднаний до виборчого округу провінції Барабант Фламандський, на території якої знаходиться бельгійська столиця. Валлони побоюються, що це розділення стане ще одним кроком до розколу Бельгії.

Як попереджають експерти, результати виборів можуть бути по суду оголошені недійсними у зв'язку з відсутністю компромісу по конфігурації одного їх найбільших виборчих округів Бельгії.

Нагадаємо, що уряд Бельгії подав у відставку 22 квітня, через 4 дні цю відставку прийняв король Альбер II.

У Бельгії, яка отримала незалежність у 1830 році, довгий час аристократія і буржуазія були представлені в основному франкофонами. З середини минулого століття зріс економічний вплив Фландрії. Останнім часом і франкомовні бельгійці потроху почали освоювати голландську мову. Бельгійці, що говорять французькою, виступають за централізовану державу, їхні співвітчизники, що говорять голландською, закликають до децентралізації.

Прохання про відставку прем'єр-міністра Іва Летерма було третім. У липні 2008 року уряд не зміг подолати етнополітичну криза: фламандські партії вимагали більшої автономії для населених переважно голландцями північних районів країни. Тоді Летерм також подавав у відставку, але король її не прийняв.

У грудні 2008 року після скандалу з націоналізацією банку Fortis у відставку подав весь уряд, і король прийняв її. Проте Летерм продовжив роботу в уряді в якості міністра закордонних справ. У листопаді 2009 року він знову очолив кабінет, коли колишній прем'єр Херман ван Ромпей був обраний президентом Євросоюзу.

Читайте також:

Таліби пригрозили Бельгії терактами за заборону паранджі

Бельгієць в'їхав на своєму автомобілі в будинок міністра оборони

Лінгвістична криза в Бельгії: король прийняв відставку уряду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: