Парламент Грузії прийняв нову конституцію, яка обмежила владу Саакашвілі

Поправки у Конституцію передбачають перерозподіл влади від президента до прем'єра. Уряд стає вищим органом виконавчої влади, відповідальним за внутрішню і зовнішню політику країни.

15 жовтня парламент Грузії прийняв у третьому, остаточному читанні, поправки до конституції країни.

За них проголосували 112 депутатів (із 150). Більшість місць в парламенті, нагадаємо, мають представники партії "Єдиний національний рух", лідером якої є президент Грузії Михайло Саакашвілі.

Поправки, які розроблялися майже півтора року, передбачають перерозподіл влади від президента до прем'єра. Уряд стає вищим органом виконавчої влади, відповідальним за внутрішню і зовнішню політику країни. Глава уряду, зокрема, отримує право призначати і звільняти міністрів силового блоку, а також голів регіональних адміністрацій (за чинною конституцією, це є правом президента).

Оновлена конституція набуде чинності не відразу, а в кілька етапів. Частина поправок почне діяти протягом найближчого місяця, інша - з січня 2011 року. Остаточно нова редакція основного закону набере чинності з 2013 року (після чергових президентських виборів).

Проти ухвалення нової редакції конституції виступили грузинські опозиціонери. На їхню думку, чинний президент намагається підлаштувати основний закон під себе, щоб залишитися при владі після 2013 року (коли закінчаться його президентські повноваження). Поправки, як вважають опозиціонери, дозволять Саакашвілі, наприклад, пересісти в крісло прем'єра, зберігши при цьому реальну владу.

Читайте також:

Саакашвілі піде слідами Путіна

Саакашвілі відкинув дострокові вибори перед прийняттям нової конституції

Новий варіант Конституції Грузії уріже права Саакашвілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: