Парламент Ірану хоче відправити Ахмадінежада у відставку

За неофіційними даними, іранські депутати готуються оголосити Махмуду Ахмадінежаду імпічмент - він не поділив владу з аятоллою Алі Хаменеї.

В іранському парламенті розпочалася підготовка до процедури імпічменту президента країни Махмуда Ахмадінежада.

За даними британської преси, депутати мають намір усунути главу держави через його розбіжності з верховним лідером Ірану аятоллою Алі Хаменеї.

Останнім свідченням того, що відносини Ахмадінежада та Хаменеї псуються, називають невдалу спроба президента відправити у відставку міністра у справах розвідки Гейдара Мослехі. 17 квітня міністр за наполяганням Ахмадінежада подав відповідне прохання, однак рішенням Хаменеї був відновлений на посаді.

Розбіжності між президентом і верховним лідером відбувалися і раніше.

Зокрема, ще в липні 2009 року Алі Хаменеї звільнив першого віце-президента, але згодом Ахмадінежад призначив його главою своєї адміністрації (дочка чиновника заміжня за сином Ахмадінеджада).

Ще одним свідченням розбіжностей між лідерами Ірану вважають відставку міністра закордонних справ Манушер Моттакі, рішення про яку Ахмадінежад ухвалив у грудні 2010 року без відома верховного керівника країни.

Новим главою МЗС став Алі Акбар Салехі, колишній глава Організації з атомної енергії Ірану.

За даними видання The Guardian, під час останнього конфлікту Ахмадінеджад відкрито продемонстрував своє невдоволення рішенням Хаменеї. Зокрема, він відмовився публічно підтримати відновлення на посаді звільненого міністра у справах розвідки, про що його просили деякі депутати і керівники Корпусу вартових ісламської революції (КВІР).

Крім того, починаючи з минулої п'ятниці, президент припинив з'являтися на публіці.

Незважаючи на те, що президент Ірану є офіційним главою держави, верховний лідер де-факто володіє більш широким колом повноважень.

Коментуючи останні події, представники іранської опозиції припустили, що такий стан речей Ахмадінежада більше не влаштовує.

Читайте також:

Ахмадінежад: влада Росії діє під впливом Сатани

У Ірані повісили двох учасників акцій протесту проти Ахмадінежада

Ахмадінежад навчить Європу демократії

У Тегерані опозиціонери влаштували бійню на похороні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: