Парламент Ізраїлю затвердив уряд Нетаньягу

Склад уряду, сформованого лідером "Лікуду", затвердили 69 голосами. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Парламент Ізраїлю пізно ввечері 31 березня після шестигодинних дебатів затвердив склад уряду, сформованого лідером партії "Лікуд" Біньяміном Нетаньягу.

На підтримку кабінету міністрів Нетаньягу було подано 69 голосів.

Проти проголосували 45 депутатів ізраїльського парламенту. Ще п'ять депутатів утрималися. Всього в Кнесеті 120 місць.

Після оголошення результатів голосування уряд Нетаньягу було приведено до присяги. З 1996 по 1999 роки Нетаньягу вже займав посаду прем'єр-міністра, однак потім його партія на декілька років перейшла в опозицію.

На позачергових виборах до парламенту, що пройшли в лютому, партія Нетаньягу зайняла друге місце, забезпечивши собі 27 мандатів. Першою стала "Кадімо" на чолі з Ципі Лівні, яка отримала на один мандат більше. Однак формування коаліційного уряду було доручено президентом Ізраїлю Шимоном Пересом саме Нетаньягу.

"Кадімо" одразу ж після оголошення підсумків виборів оголосила, що не ввійде до складу нового кабінету міністрів, а залишиться в опозиції.

Нетаньягу вдалося укласти угоди про створення коаліції з партіями "Наш дім – Ізраїль" Авігдора Лібермана, яка зайняла на виборах третє місце, і "Аводою" Ехуда Барака, яка показала четвертий результат. В уряді Нетаньягу Ліберман став міністром закордонних справ, а Барак зберіг посаду глави оборонного відомства. Окрім того, до коаліції увійшли релігійні ортодокси з ШАС, у яких 11 місць в парламенті та ультраправа партія Єврейський дім, що отримала на виборах три мандати. Голова фракції ШАС Елі Ішай в новому уряді отримав посаду міністра внутрішніх справ.

Всього в уряді Нетаньягу - 32-му в історії Ізраїлю - буде 30 міністрів, враховуючи міністрів без портфеля, і сім заступників міністра.

Читайте також:

Ізраїль готовий скасувати візи для українців

В Ізраїлі домовилися про створення коаліції

Уряд Ізраїлю очолить Беньямін Нетаньягу

Ізраїль звинуватили у військових злочинах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: