Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парламент Каталонії відклав на годину можливе оголошення незалежності

В Барселоні тривають останні консультації перед доленосним рішенням.

Каталонський парламент вирішує, чи оголошувати незалежність регіону від Іспанії. Для обговорення рішення депутати в Барселоні взяли паузу довжиною в годину, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Серед представників влади є радикальні прихильники незалежності, котрі вимагають оголошувати її вже зараз, та помірковані, котрі хочуть дати центральному уряду шанс перехопити ініціативу та щось запропонувати. Прибічники Мадриду не вважають незалежність потрібною. Уряд Іспанії поки що на контакт не йде.

ВідеоЕксперти стверджують, що Каталонія – за крок до проголошення незалежності

Не висловлюють прихильності каталонцям наразі й в європейських структурах. «Я прошу вас поважати конституційний лад і не оголошувати про рішення, яке зробить діалог неможливим. Самобутність не повинна вилитися у конфлікт, наслідки якого, вочевидь, будуть поганими для каталонців, Іспанії та усієї Європи», - застеріг голова Європейської Ради Дональд Туск.

Як повідомлялося, бути чи не бути Каталонії незалежною, має вирішити парламент іспанської провінції. Конституційний суд заборонив депутатам проводити сесію, але парламентарі все одно мають намір зібратися, аби обговорити майбутнє регіону і як реагувати на результати референдуму. У ньому, за даними каталонської влади, взяло участь майже половина всіх виборців і 90% із них проголосували за незалежність регіону. Каталонська поліція взяла під контроль будівлю парламенту автономії напередодні виступу президента Женералітета Каталонії Карлеса Пучдемонта, який може оголосити про незалежність іспанського регіону. Силовики закрили для відвідувачів барселонський парк Ciutadella, на території якого розташована парламентська будівля, та розмістили під входами поліцейські авто. Чергують біля входів численні правоохоронці. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції