Парламент Киргизстану схвалив угоду з США щодо створення "Манасу"

США щорічно платитимуть по 60 млн за доступ до транзитних коридорів. Раніше Киргизстан отримував за надання авіабази 17,4 млн дол.

Жогорку Кенеш (парламент) Киргизстану у четвер, 25 червня, ратифікував договір між урядами США і Киргизстану про створення в аеропорту "Манас" у Бішкеку Центру транзитних перевезень для забезпечення військової операції в Афганістані.

За схвалення угоди проголосували 75 із 88 присутніх депутатів.

Нагадаємо, 22 червня уряди США та Киргизстану підписали угоду про створення Центру транзитних перевезень в міжнародному аеропорту "Манас", де міститься американська авіабаза.

Згідно із договором США щорічно платитимуть по 60 млн за доступ до транзитних коридорів. Раніше Киргизстан отримував за надання авіабази 17,4 млн.

Крім того, угода передбачає будівництво нового перону, терміналів і складів центру, які перебуватимуть поза територією цивільного аеропорту. На ці цілі американська сторона виділяє 36,6 млн.

Також Держдепартамент США вирішив виділити ще 30 млн на нове аеронавігаційне обладнання для "Манасу" і запропонував створити Спільний фонд економічного розвитку розміром у 20 млн.

Водночас, Пентагон платитиме за оренду земель поблизу аеропорту, а також "виплачуватиме справедливі і засновані на стандартах Міжнародної організації цивільної авіації збори за посадку і стоянку" своїх літаків.

Нагадаємо, 19 лютого парламент Киргизстану більшістю голосів прийняв рішення про денонсацію угоди зі США про перебування їх військових контингентів на авіабазі в міжнародному аеропорту "Манас" у Бішкеку, а 20 лютого закон про виведення авіабази США із території країни підписав президент країни.

Читайте також:

Киргизстан та США домовилися про використання авіабази "Манас"

США пропонують Киргизстану мільярд доларів за збереження бази "Манас"

США почали вивіз майна з авіабази в Киргизстані

Киргизія пропонує американцям залишитися на базі в "Манасі"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: