Парламент Литви підтвердив існування секретних центрів ЦРУ в країні

Комісія з розслідування роботи в Литві в'язниць ЦРУ дійшла висновку, що два секретних центри таки існували в країні.

У Литві існували два секретних американських центри, про призначення яких точно невідомо.

До такого висновку прийшла парламентська комісія Сейму Литви, що розслідувала твердження про роботу в країні секретних в'язниць ЦРУ.

Як повідомив голова комітету з безпеки парламенту Литви Арвідас Анушкаускаса, доповідь слідчої комісії вже схвалена і найближчим часом буде опублікована.

Відповідно до висновків комісії, в перший з американських центрів були створені умови для утримання людей, однак приміщення так і не були використані.

Що стосується другого центру, то парламентарям не вдалося отримати прямі докази присутності там підозрюваних у тероризмі. У той же час, комісія констатувала, що робота установи була часто закрита від представників литовських спецслужб, і ЦРУ могла використовувати литовську інфраструктуру на свій розсуд.

Члени комісії також визнали, що в 2005-2006 році на території Литви приземлялися американські літаки, які після посадки не перевірялися владою. Щонайменше, один раз були свідомо обмежені можливості прикордонників перевірити літак, зазначив Анушкаускас.

Нагадаємо, на початку грудня екс-президент Литви Роландас Паксас заявив, що він був відсторонений від посади в 2004 році через те, що відмовився розмістити в Литві секретну в'язницю ЦРУ.

Як повідомлялося, в листопаді колишній співробітник ЦРУ повідомив, що таємна в'язниця ЦРУ у Литві перебувала в селищі Антівілай недалеко від дач литовських чиновників, за 20 кілометрів від Вільнюса. Раніше в цій будівлі розташовувалася школа верхової їзди.

Президент Литви заявила, що в неї є "непрямі підозри", що в'язниця ЦРУ на території країни існувала, вона закликала провести ретельне розслідування і, якщо цей факт підтвердиться, то, на її думку, Литва повинна "очиститися", визнавши це і вибачившись перед світовою спільнотою.

Читайте також:

У Литві знайдена секретна в'язниця ЦРУ

Екс-президент Литви пов'язав свою відставку з відмовою розмістити в країні в'язницю ЦРУ

Брат президента Афганістану отримує зарплату від ЦРУ

Сестра Фіделя Кастро зізналася, що працювала на ЦРУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: