Парламент Литви затвердив прем'єра

Лідер партії консерваторів Андрюс Кубилюс втретє очолив уряд Литви.

Андрюс Кубилюс
AFP
Новоспечений прем'єр Литви
Сейм (парламент) Литви затвердив сьогодні главою 16-го уряду запропонованого у середу президентом Далею Ґрібаускайте кандидата - лідера партії консерваторів Андрюса Кубилюса.

За це проголосували 79 з 128 депутатів.

Критики Кубилюса, який був прем'єром і в попередньому кабінеті, відзначали ті ж проблеми, про які, представляючи свого кандидата, сказала президент.

"Уряду не вистачає стратегічного мислення, він смикається з боку убік, вранці приймаючи, а ввечері змінюючи свої рішення", - зазначив лідер, який пребуває в опозиції соціал-демократів, Альгірдас Буткявичюс.

52-річний Андрюс Кубилюс втретє очолив уряд Литви. Вперше він був прем'єром в 1999-2000 роках, потім став на чолі кабінету в листопаді 2008 року після перемоги під час виборів право-консервативных сил.

Згідно з конституцією Литви, коли до влади приходить новий президент, уряд подає у відставку. Що й відбулося 12 липня 2009 року, коли прийняла присягу Даля Ґрібаускайте. Президент доручила кабінету тимчасово виконувати обов'язки і знову запропонувала сеймові затвердити Кубилюса прем'єром.

Читайте також:

Президент Литви скоротила собі зарплату вдвічі

Литовських політиків хочуть штрафувати за вживання слова "криза"

Поліція силою відбила у демонстрантів литовський Сейм

Литва обирає парламент (відео)


 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: