Парламент Молдови дозволив обирати президента з одного кандидата

Парламент Молдови дозволив проводити фактично безальтернативні вибори, проте навіть для такого вибору не вистачає голосів.

Парламент Молдови дозволив проводити вибори президента країни за участю лише одного кандидата.

Як повідомили в найвищому законодавчому органі країни, це передбачають поправки в закон про процедуру виборів президента Молдови, які затвердили 29 жовтня депутати від парламентської більшості - коаліції "Альянс за європейську інтеграцію".

Поправки направлені на усунення суперечностей і недоліків в процедурі обрання голови держави, створення зрозумілої і несуперечливої законодавчої бази.

Як повідомлялося раніше, намічені на 23 жовтня вибори президента Молдови були перенесені на пізніший термін.

На посаду президента Молдови був зареєстрований всього лише один кандидат - голова Демократичної партії, екс-спікер парламенту Маріан Лупу, якого висунув правлячий "Альянс за європейську інтеграцію".

Представники опозиційної Партії комуністів Молдови вважають, що вибори президента Молдови не можуть відбутися без альтернативного кандидата, і, на їх думку, першу спробу обрання президента, намічену раніше на 23 жовтня, можна вважати за таку, що провалилася, далі повинен відбутися другий тур виборів президента.

Нагадаємо, що незалежно від дати проведення виборів президента Молдови правлячої коаліції не вистачає восьми голосів для обрання головою держави свого кандидата. У "Альянсу за європейську інтеграцію" в парламенті із 101 депутата - 53 депутатських мандати, а у ПКРМ - 48.

Для обрання президентом необхідні голоси не менше 61 депутата. Лідер ПКРМ Володимир Воронін заявив раніше, що партія не підтримає кандидатуру Лупу на пост президента.

Читайте також:

У Молдові перенесуть президентські вибори на 10 днів

Вибори президента Молдови скасували через відсутність кандидатів

На пост президента Молдови претендує один кандидат

Молдова не збирається об'єднуватися з Румунією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: