Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парламент Молдови зажадав від РФ виведення військ з Придністров'я, Додон обурився

Він побачив у діях депутатів нагнітання ситуації перед візитом Рогозіна.

Парламент Республіки Молдова висунув вимогу до Російської Федерації вивести війська з території Придністров'я.

Відповідна декларація була ухвалена сьогодні, 21 липня, на пленарному засіданні, передає Point.md.

Рішення підтримав 61 депутат. Водночас представники пропрезидентської партії залишили залу засідань, назвавши заяву провокацією.

Парламент вважає перебування російських військових в Придністров'ї порушенням конституційних норм про незалежність, суверенітет, територіальну цілісність і постійний нейтралітет республіки.

Відео П’ятеро дипломатів РФ у Молдові вербували бойовиків на Донбас

Згідно з декларацією, подальше перебування на території Республіки Молдова значного обсягу озброєнь, становить небезпеку для безпеки і стабільності, як в регіоні, так і у всій Європі.

Парламент наполягає на заміні нинішньої миротворчої місії в Придністров'ї на цивільну з міжнародним мандатом. Крім того, автори декларації просять Російську Федерацію завершити процес виведення військ і озброєнь з території Республіки Молдова.

Молдовські парламентарі звертаються до всіх міжнародних структур, з закликом підтримати ініціативу щодо збереження суверенітету, незалежності, територіальної цілісності і нейтралітету Республіки Молдова, а також сприяти консолідації зусиль щодо збереження суверенітету країни.

При цьому президент Молдови, соціаліст Ігор Додон, заявив, що засуджує ухвалену декларацію.

"Ці дії спрямовані на погіршення відносин з Російською Федерацією і підрив тих успіхів, яких вдалося досягти спільно з російським керівництвом, а саме, в галузі експорту молдовської продукції, ситуацію з мігрантами, регіонального співробітництва, освітніх та гуманітарних програм", - написав він у Facebook.

З приводу так званої декларації щодо Придністров'я з боку правлячої парламентської більшості. Категорій...

Posted by Igor Dodon on Friday, July 21, 2017

Він вважає, що парламент нібито нагнітає ситуацію щодо Росії перед візитом заступника голови уряду РФ Дмитра Рогозіна до Молдови - його ще називають куратором сепаратистів від Кремля.

"Знову хочу позначити мою чітку позицію – я виступаю за всеосяжний діалог з представниками Придністров'я і вирішення, насамперед, проблем простих людей по обидва боки Дністра", - заявив він.

Раніше Молдова вислала п'ятьох російських дипломатів з країни, їх визнали персонами нон грата. ЗМІ повідомили, що вони були шпигунами і займалися тим, що наймали бойовиків для участі у військових діях на Донбасі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції