Парламент Молдови звільнив головного суддю країни за критику ЗМІ

Головного суддю Молдови звільнили за те, що він назвав журналістів "скаженими собаками". Комуністи образилися і поскаржилися європейським правозахисникам.

Парламент Молдови відправив у відставку голову Вищої судової палати Іона Муруяну, який допустив різкі вислови на адресу журналістів.

Виступаючи в лютому на загальних зборах суддів, головний суддя країни відзначив "диявольську і деструктивну роль" представників преси, які "деколи перетворюються на скажених собак, небезпечних для суспільства через ту брехню, яку вони поширюють".

Керівники низки провідних ЗМІ Молдови розцінили його слова як напад на свободу слова і зажадали від влади його відставки.

На захист судді виступив колишній президент, лідер опозиційної партії комуністів Володимир Воронін, який підкреслив, що "Муруяну – найчесніший і найсправедливіший суддя, якого треба ще пошукати".

Фракція комуністів залишила зал засідань, відмовившись брати участь в голосуванні за відставку Муруяну. На знак протесту комуністи направили звернення на адресу міжнародних організацій, в якій йдеться, що дії влади "підривають незалежність і неупередженість судової системи, суперечать Європейській конвенції захисту прав і основних свобод людини".

Читайте також:

Син екс-президента Молдови витрачав півмільйона доларів на місяць

У купах сміття біля парламенту Молдови знайшли оригінал Декларації незалежності

Молдова оголосила війну комуністичному минулому

Спікер Молдови хоче "змити ганьбу" і змінити державну мову на румунську

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: