Парламент Португалії проголосував за гей-шлюби

У католицькій Португалії легалізували одностатеві шлюби, але відмовили гомосексуалістам у праві усиновлення.

Португальський парламент 8 січня ухвалив у першому читанні законопроект, який дозволяє укладення в країні одностатевих шлюбів. Водночас гомосексуальним парам відмовили у праві усиновлення дітей.

Документ, розроблений правлячою Соціалістичною партією, схвалили всі політичні сили лівоцентристського спектру. Проти нього виступила консервативна опозиція, яка наполягає, що питання має бути винесене на національний референдум.

Тепер закон має ратифікувати президент країни Анібал Каваку Сільва. Але навіть якщо він накладе на нього вето, у парламенту буде можливість його подолати.

Якщо президент ратифікує закон, він набуде чинності у квітні поточного року – за місяць до приїзду до Португалії Папи Римського Бенедикта XVI, відомого супротивника гомосексуальних стосунків.

У разі остаточного ухвалення закону Португалія стане шостою країною Європи (після Бельгії, Іспанії, Нідерландів, Норвегії і Швеції), де дозволені гей-шлюби.

Португальський прем'єр Жозе Сократеш заявив, що цей захід - частина модернізації найбіднішої країни ЄС. Два роки тому уряд Сократеша скасував заборону на аборти, яка існувала в католицькій країні довгий час.

Читайте також:

В Аргентині зіграли перше латиноамериканське гей-весілля

У Мехіко легалізували одностатеві шлюби

Ватикан: геї і транссексуали в рай не потраплять

Шведська церква дозволила геям вінчатися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: