Парламент Румунії представив кандидата у прем'єри

Новим прем'єр-міністром Румунії може стати мер трансільванського міста Клаус Йоханніс.

На посаду нового прем'єр-міністра Румунії висунута кандидатура мера міста Сибіу (Трансільванія) Клауса Йоханніса.

50-річного міського голову з регіону, всесвітньо відомого завдяки легенді про Влада Дракулу, підтримують одразу три партії - соціал-демократи, ліберали і партія, що представляє інтереси угорської меншини в країні. Всі разом вони утворюють впевнену більшість в парламенті країн.

Кандидатура Йоханніса була представлена на розгляд президенту Румунії Траяну Басеску, який тепер повинен винести її до парламенту для голосування.

Нагадаємо, що напередодні румунський парламент виразив вотум недовіри уряду країни, що діяв. На підтримку уряду проголосували лише 176 депутатів, тоді як 258 проголосували проти його політики. Згідно румунським законам, нинішній уряд виконуватиме свої обов'язки до тих пір, поки парламентом не буде призначено нового прем'єр-міністра.

Політична криза в Румунії розпочалася напередодні президентських виборів, намічених на 22 листопада поточного року. Перший "тривожний дзвінок" прозвучав на початку жовтня: розпався коаліційний уряд Румунії. Після відставки міністра внутрішніх справ Дана Ніка пішли у відставку міністри Соціал-демократичної партії (СДП).

Політична криза в країні викликає побоювання багатьох експертів, які вважають, що тепер Румунія не зможе провести необхідні реформи, що не кращим чином позначиться на стані її економіки.

Читайте також:

Молдова не збирається об'єднуватися з Румунією

У Румунії тисячі службовців провели протест проти низьких зарплат

Дії Румунії зменшують територію України

Нове керівництво Молдови скасує візовий режим з Румунією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: