Парламент Угорщини прийняв нову конституцію

В Угорщині прийняли нову конституцію, згідно якої вводиться заборона на аборти. Шлюб позначений у конституції як союз чоловіка і жінки.

Парламент Угорщині 18 квітня прийняв нову конституцію країни. 25 квітня документ підпише глава держави, а з 1 січня 2012 року Конституція набуде чинності.

За зміну основного закону Угорщини проголосували 262 депутати. Проти законопроекту проголосували 44 людини, один член парламенту утримався. Проект нової конституції був підтриманий правлячою партією Фідес - Угорський громадянський союз. Проти нього проголосували депутати від ультраправої партії "Йоббік" ("За кращу Угорщину") - представники цієї фракції вважають, що нова конституція знищує механізм стримувань
і противаг.

Депутати від Угорської соціалістичної партії і партії "Політика може бути інший" (LMP) бойкотували слухання з приводу нової конституції.

Опозиція вважає, що ця конституція потрібна для того, щоб "зацементувати" влада Фідес.

У новій конституції говориться, що угорський народ об'єднують "Бог і християнство". За державою закріплюється обов'язок захищати життя, при цьому обумовлено, що життя починається при зачатті. Фактично ця стаття конституції вводить заборону на аборти. Шлюб позначений у конституції як союз чоловіка і жінки. Таким чином, як вважають критики документа, нова конституція створює ґрунт для дискримінації геїв і тих жителів країни, які не є християнами.

Зміни передбачені і в суспільно-політичному житті країни. Конституційний суд позбавляється права приймати рішення з питань, пов'язаних з бюджетом, митною політикою та оподаткуванням, доти, поки державний борг не знизиться до позначки менше половини ВВП. Замість 11 осіб членами конституційного суду будуть 15 осіб.

Згідно з конституцією, в Угорщині з'явиться новий наглядовий орган, який буде стежити за діяльністю органів правосуддя. Глава цього органу буде призначатися парламентом. Президент отримає право розпускати парламент, якщо до 31 березня не прийнятий бюджет країни. Крім цього, в відповідно до нових правил регулювання фінансової сфери, для вступу країни до єврозони буде потрібно схвалення двох третин парламенту.

У п'ятницю і минулі вихідні в Угорщині відбулися багатотисячні акції протесту проти ухвалення нової конституції.

Читайте також:

ЗМІ Угорщини поховали свободу слова в країні

Угорщина вирішила заробити на бюстах Леніна

Україну знову лякають хімікатами з Угорщини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: