Парламент затвердив надзвичайний стан

Парламент Грузії затвердив декрет Саакашвілі про запровадження в країні надзвичайного стану, але його можуть невдовзі скасувати.

Грузинський парламент одностайно затвердив декрет президента Грузії Михайла Саакашвілі про введення в країні надзвичайного стану строком на 15 днів.

За декрет проголосували 149 депутатів. Опозиція бойкотувала засідання, сподіваючись, що для ухвалення рішення не буде кворуму. Проте для ухвалення цього рішення необхідна участь в голосуванні 118 людей.

Указ про запровадженнянадзвичайного стану Саакашвілі підписав 7 листопада. Згідно з конституцією, парламент Грузії мав затвердити декрет протягом 48 годин з моменту підписання - інакше дія указу автоматично припинилась би після завершення цього терміну.

Парламент також затвердив декрет президента Грузії про заходи під час дії надзвичайного стану. Декрет запроваджує тимчасові обмеження по трьох пунктах конституції: отримання та розповсюдження інформації, право на проведення маніфестацій і зборів, право на страйки.

При цьому, як заявила керівник адміністрації президента Грузії Катерина Шарашидзе, надзвичайне положення в Грузії може бути скасовано до закінчення 15 днів, визначених указом.

Її думку поділяє і спікер парламенту Ніно Бурджанадзе. В ефірі Громадського телебачення Грузії вона висловила впевненість, що надзвичайний стан у країні буде скасовано в найкоротші терміни.

За її словами, цьому може сприяти "серйозний діалог зі здоровими представниками опозиції".

Представники грузинської опозиції заявляють, що підуть на діалог з владою тільки після скасування надзвичайного стану.

"Будь-яка політична сила, що піде на діалог в умовах надзвичайного стану, стане послідовником Іуди", - сказав депутат від нової фракції "Наша Грузія" Гоча Джоджуа, що входить до складу єдиної ради Об'єднаної опозиції.

Водночас він вказав, що для того, щоб опозиція пішла на діалог, крім скасування надзвичайного стану, потрібно порушити кримінальні справи проти керівництва силових структур і їх співробітників за перевищення посадових повноважень, перевищення конституції, а також "потрібно зняти прес із мас-медіа". Раніше МВС Грузії пообіцяло розслідувати дії поліції під час розгону мітингу опозиції.

Крім того, Об'єднана опозиція заявила, що висуне єдиного кандидата на позачергових виборах президента Грузії. Проте лідерка парламентської опозиційної фракції "Демфронт" запевнила, що таким єдиним кандидатом не стануть ані бізнесмен Бадрі Патаркацишвілі, ані Іраклій Окруашвілі, ані представниця Республіканської партії Тіна Хідашелі.

Тим часом життя грузинської столиці поступово повертається в звичне річище. Як повідомив агенції "РИА Новости" представник тбіліської мерії, робота муніципального транспорту міста у п'ятницю вдень цілковито відновлено.

Після повернення нарядів спецназу МВС Грузії в місця постійної дислокації і виводу техніки з проспекту Руставелі в центрі Тбілісі рух на головній вулиці Грузії поновився. Наразі муніципальні автобуси рухаються проспектом безперешкодно.

На проспекті Руставелі працюють супермаркети, аптеки, банки й банкомати, що практично не припиняли функціонувати в останні дні. На проспекті знаходяться наряди патруля, які контролюють порядок на вулиці. Будівлю парламенту Грузії й робочу резиденцію президента охороняють співробітники служби урядової охорони. Жодних додаткових заходів безпеки цих будівель не вжито, повідомляє кореспондент агенції "РИА Новости".

ВідеоСитуація в Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: