Парламентська опозиція Португалії спровокувала відставку прем'єр-міністра

Прем'єр-міністр Португалії подав у відставку.

Прем'єр-міністр Португалії Жозе Сократеш подав у середу ввечері у відставку після того, як парламент країни більшістю голосів відхилив черговий план антикризових заходів, запропонований урядом, повідомляє Національне телебачення Іспанії (TVE1).

"Сьогодні опозиційні партії позбавили уряд будь-якої можливості продовжувати керувати країною. Я тільки що представив мою відставку президентові Республіки", - заявив Сократеш, звертаючись до нації в прямому ефірі по португальському телебаченню.

За його словами, нинішньої політичної кризи можна було уникнути. "Можливо, хтось думає, що добився сьогодні перемоги в цій політичній грі... Ні, сьогодні країна програла, ніхто не виграв (після відставки)", - зазначив він.

На думку Сократеша, опозиційні партії практично "заблокували країну". "Безвідповідальність здобула перемогу над національними інтересами і почуттям державного обовязку. Політичну кризу можна було вирішити, якщо б на те була воля партій", - додав він.

Відставка прем'єр-міністра очікувалася, оскільки напередодні він сам заявив, що залишить свою посаду, якщо нові заходи економії і виходу з кризи не будуть прийняті. Більш того, буквально десять хвилин після початку дебатів у парламенті Сократеш залишив будівлю.

Антикризову програму уряду, четверту за останній рік, захищав у парламенті міністр фінансів країни Фернандо Тейшейра душ Сантуш. Серед запропонованих заходів - чергове скорочення пенсій і соціальних виплат і чергове збільшення податків. Уряд розраховував цими заходами скоротити бюджетний дефіцит на 3,7% в 2012 і 2013 роках.

Жодна партія, крім правлячої Соціалістичної партії, що має 97 депутатських мандатів з 230-ти, не підтримала план.

Після результатів голосування Сократеш попрямував до Палацу Белен - резиденцію президента країни Каваку Сілви, де пробув близько півгодини, після чого спочатку Адміністрація президента підтвердила чутки про відставку, потім сам прем'єр-міністр звернувся до народу.

"Тим не менше я зараз, як і завжди, вірю в майбутнє моєї країни. Я зараз, як і завжди, вірю в Португалію", - такими словами закінчив Сократеш своє звернення до нації.

Відставка прем'єр-міністра неминуче веде до скликання позачергових парламентських виборів у найближчі три місяці і до ​​необхідності термінової фінансової допомоги з боку Євросоюзу. На думку ряду експертів, ця допомога може скласти від 60 до 80 мільярдів євро.

Читайте також:

Португалія увійшла до Ради безпеки ООН

ЗМІ виявили в Португалії таємну іспанську розвідку

Економікам Греції та Португалії напророкували повільну смерть

Знаменитого чаклуна Португалії закатували до смерті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: