Парламентські вибори в Афганістані почалися з обстрілів і вибухів

У день виборів до парламенту Афганістану рух "Талібан" обстріляв ракетами Кабул та Джелалабаді, пізніше на виборчій дільниці в Джелалабаді прогримів вибух, а в Кандагарі скоєно замах на губернатора.

Виборчі дільниці на виборах в нижню палату парламенту (Уолесі Джирга) в Афганістані в суботу вранці почали свою роботу, незважаючи на атаки талібів. Початок голосування бойовики з руху "Талібан" відзначили ракетними обстрілами в Кабулі та Джелалабаді, пізніше на виборчій дільниці в Джелалабаді прогримів вибух, а в Кандагарі скоєно замах на губернатора.

Як повідомив сам губернатор афганської провінції Кандагар Туралай Веса, поряд з його машиною, яка прямувала в кортежі супроводу на виборчу дільницю, спрацював саморобний вибуховий пристрій.

"Я - в порядку, я не постраждав, - повідомив він журналістам. - Серед моїх помічників поранених також немає".

У перші години голосування жертвами атак бойовиків вже стали двоє людей, поранені ще кілька, в тому числі двоє афганських спостерігачів.

Перша атака на Кабул була здійснена незадовго до початку виборів, коли столиця піддалася мінометному обстрілу талібів. Теракти були здійснені і в провінціях Газні, Бадахшан, Герат, Нангархар, Хост. Оскільки виборчі дільниці були ще закриті, жертв у передранкові години вдалося уникнути.

За даними поліції, одна ракета вибухнула приблизно в 4:00 за місцевим часом (2:30 за київським) на території будівлі державного телеканалу, яка розташовується в декількох кварталах від президентського палацу, штаб-квартири НАТО і посольства США. Ще три ракети були випущені по військовій базі на заході міста Джелалабад в провінції Нангархар.

Трохи пізніше на одній з виборчих ділянок був здійснений теракт. Вибух прогримів в Джелалабаді, адміністративному центрі східної провінції Нангархар. Інформації про жертв поки немає.

Парламентські вибори в Афганістані проходять в умовах жорстких заходів безпеки. Таліби погрожують масовими терактами і атаками всім, хто наважиться піти голосувати. У відповідь влада встановила сотні додаткових КПП, стежити за порядком під час голосування покликані 280 тис співробітників силових структур. Допомогти також обіцяло і командування НАТО. Однак через неможливість забезпечити безпеку 938 з 5900 виборчих округів було прийнято рішення не відкривати їх.

За даними афганської незалежної виборчої комісії (Центрвиборчком), всього відкрилося 5608 тисяч виборчих центрів. Виборцям належить визначити, хто з 2500 претендентів займе 249 крісел.

У виборах беруть участь тільки афганці, які постійно перебувають на території країни. Афганським біженцям, які проживають у суміжних та інших державах, а також репатріантам відмовлено у праві брати участь у голосуванні.

Нижньої межі явки виборців, при якій вибори будуть визнані недійсними, в Афганістані немає. Встановити таку межу неможливо, так як ніхто достеменно не знає, скільки людина живе в Афганістані. За попередніми оцінками ЦВК, в голосуванні 18 вересня можуть взяти участь приблизно 11,4 мільйонів осіб.

Контролювати проведення парламентських виборів в Афганістані будуть спостерігачі від 15 афганських, 31 іноземної і міжнародної організації. На вибори акредитовано журналісти 39 афганських, 49 іноземних та міжнародних ЗМІ. Контролювати процес голосування будуть також представники 10 політичних партій і 1,662 тисячі кандидатів у депутати парламенту. Всього для контролю і спостереження за виборами ЦВК видав більше 310 тисяч акредитаційних посвідчень.

У разі порушень виборчого законодавства спостерігачі можуть повідомляти про це в незалежну комісію з скарг і претензій.

Кожен спостерігач, згідно із затвердженим ЦВК Афганістану регламентом, може перебувати на виборчій дільниці не більше 10 хвилин. Одночасно на одному виборчому центрі або ділянці можуть знаходитися не більше трьох-чотирьох спостерігачів.

Читайте також:

В Афганістані розпочалися парламентські вибори

В Афганістані розігнали мітинг проти спалення Корану: двоє загиблих

В Афганістані діти потрапили під перехресний вогонь НАТО і талібів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: