Парламентські вибори в Ізраїлі. Екзит-поли не виявили лідера - обидва суперники оголосили перемогу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Головні суперники отримали приблизно однакову кількість місць.

На позачергових парламентських виборах в Ізраїлі, які відбулись у вівторок, 9 квітня, головні суперники отримують приблизно однакові результати, свідчать результати екзит-полів.

За даними екзит-полу телеканалу Channel 13, правоцентристська партія "Лікуд" прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху та альянс "Кахоль-лаван" партій "Хосен ле-Ісраель", очолюваної колишнім начальником генерального штабу ізраїльської армії Бені Ганцом, та "Єш Атід" Яїра Лапіда, отримали по 36 місць у Кнесеті.

Дані екзит-полу, проведеного телеканалом Channel 12 свідчать про те, що "Лікуд" отримала 33 місця, а "Кахоль-лаван" - 37.

Результати третього екзит-полу, проведеного суспільною телекомпанією Kan, свідчать, що "Лікуд" має 36 місць, а "Кахоль-лаван" - 37.

Водночас Нетаньяху та Ганц вже оголосили про перемогу своїх партій на виборах.

"Правий блок на чолі з партією "Лікуд" здобув упевнену перемогу. Я дякую громадянам Ізраїлю за довіру. Сьогодні ввечері я почну формувати правий уряд з нашими природними партнерами", - написав Нетаньяху у Twitter.

Своєю чергою Ганц заявив: "Ми перемогли! Народ Ізраїлю висловився", передає державне радіо країни Kan.

На виборах в Ізраїлі право голосу мають 6,3 мільйона громадян. Прохідний бар'єр для партій-учасниць виборів становить 3,25 відсотка голосів. Після голосування переможця чекають переговори зі створення урядової коаліції, оскільки жодна з партій не отримала понад 61 місця з 120 в парламенті.

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін після офіційного оголошення результатів виборів проведе консультації з партіями, що пройшли в Кнесет. Він повинен буде доручити формування уряду одному з депутатів, який, на думку глави держави, має найкращі шанси заручитися підтримкою парламентської більшості.

Нагадаємо, лідери ізраїльської коаліції узгодили план розпуску парламенту та проведення дострокових виборів 24 грудня 2018 року.

ВідеоВ Ізраїлі тривають дострокові парламентські вибори

Їх оголосили на тлі кризи. Законотворці не дійшли згоди у питанні обв'язкового призову ортодоксальних євреїв до армії. Загалом же обиратимуть 120 депутатів із 47 різних партій. Найбільше місць соцопитування пророкують керівній партії "Лікуд" нинішнього прем'єра Беньяміна Нетаньягу.  

В Ізраїлі тривають дострокові парламентські вибори

Вибір редакції