Парламентський комітет в Киргизії схвалив виведення авіабази США

На цьому тижні своє слово з даного питання винесе також комітет з міжнародних справ і міжпарламентської співпраці.

Комітет з оборони, безпеки, правопорядку і судово-правової реформи парламенту Киргизії в понеділок схвалив денонсацію угоди з США про розміщення американської авіабази в міжнародному аеропорту Манас.

Планується, що на цьому тижні своє слово з даного питання винесе також комітет з міжнародних справ і міжпарламентської співпраці. Згідно з регламентом палати законопроект по авіабазі спочатку повинен пройти обговорення в профільних комітетах, потім свій висновок по ньому дадуть всі три фракції палати. І лише після цього він може бути винесений на пленарне засідання.

Авіабаза Манас
Фото: defenselink.mil
Авіабаза США була відкрита в Киргизії в грудні 2001 року по мандату ООН для підтримки антитерористичної операції "Непохитна свобода" в Афганістані. Зараз на авіабазі в Манасі знаходяться близько 1 тисячі 200 військовослужбовців США, а також військово-транспортні літаки і літаки-паливозаправники.

Минулого тижня під час свого візиту до Москви президент Киргизії Курманбек Бакієв оголосив, що республіка має намір припинити дію авіабази на своїй території. Уряд Киргизії вніс до парламенту законопроект про припинення діяльності авіабази.

Жогорку Кенеш (парламент) Киргизії в понеділок і вівторок працює по комітетах, в середу - по фракціях, а пленарні засідання проводить лише двічі на тиждень - в четвер і п'ятницю.

Поки представникам законодавчого органу важко визначити дату засідання палати по денонсації угоди з США. Вона залежатиме від того, коли дане питання буде вивчено комітетами і фракціями.

Читайте також:
США проведуть з Росією переговори щодо бази Манас
Уряд Киргизії схвалив закриття військової бази США
Киргизія отримає від Росії 450 млн. дол. за виведення американської бази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: