Партія Путіна б'є рекорди

Число росіян, які готові проголосувати за "Єдину Росію" на чолі з Володимиром Путіним за останніми опитуваннями склало 54%.

За "Єдину Росію" на виборах готові проголосувати більше половини росіян. Такі дані містяться в останньому опитуванні, проведеному Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦВГД). Через тиждень після звістки про те, що Володимир Путін очолить передвиборний список партії, її рейтинг підскочив на 6%. Проте, як вважають соціологи, це далеко не межа, і популярність єдиноросів може досягти небачених для партій показників.

Число росіян, які готові проголосувати за "Єдину Росію" на чолі з Володимиром Путіним за останніми опитуваннями склало 54%.

"Всі шматочки мозаїки склалися в єдину картину. Стало зрозуміло, що ось є Путін, є його партія, є його план" Згідно передостаннім опитуванням ВЦВГД, проведеним в кінці вересня, партію планували підтримати 48% виборців. Таким чином, за тиждень, що пройшов після сенсаційного з'їзду партії, її рейтинг підскочив на 6%.

Позиції решти партій через президентське рішення похитнулися. Так, якщо вересневі дані показували, що КПРФ симпатизують 6,7% виборців, то згідно з останніми даними голосувати за комуністів готові вже тільки 6% росіян. ЛДПР за два тижні втратила 0,3% підтримки. Найбільш серйозні втрати електорату спостерігаються у "Справедливої Росії" - замість колишніх 5,8% тепер віддати голоси за партію готові 3%.

"Збільшення рейтингу на 6% за тиждень – це величезне зростання", - прокоментував газеті ВЗГЛЯД результати останніх опитів генеральний директор ВЦВГД Валерій Федоров.

Втім, вважає він, це далеко не межа. За його словами, процес розповсюдження інформації про рішення Путіна ще не завершився. "Ще далеко не всі знають про те, що президент погодився очолити "Єдину Росію". І навіть ті, хто про це тільки почув, часто ще не змогли сформувати до цього своє ставлення", - відзначає експерт.

Аналогічне рекордне зростання рейтингу партії було зафіксоване восени 1999 року. Як нагадав Федоров, тоді Володимир Путін відкрито заявив, що голосуватиме за блок "Єдність", що забезпечило йому інтенсивне рейтингове зростання. "Тому я думаю, що ми зараз стоїмо не на піку зростання рейтингу, а в його середині", - вважає Федоров.

За рахунок кого партія з електоратом, що практично сформувався, отримає додаткові голоси, не складає секрету. На думку соціолога, до сих пір за "Єдину Росію" голосували прихильники "найсильнішої, великої партії найбільш близької до влади".

Проте тепер її електорат міняється – віддавати голоси за єдиноросов збираються як за партію, яку очолює Путін. І "Єдина Росія" може сміливо розраховувати на голоси тих людей, які при колишній конфігурації не стали б за неї голосувати.

"Все-таки у нас не тільки "Єдина Росія" говорить, що вона за Путіна, те ж саме заявляють "Справедлива Росія", "Патріоти Росії" і навіть ЛДПР. Проте відповіді на питання, а яке сам Путін має до цього відношення, до сих пір не було", - пояснив Федоров.

Тому, навіть тоді, коли партія як передвиборну програму вибрала план Путіна, у росіян виникло питання: "Що ж думає про це сам президент?". Сьогодні ж, вважає експерт, всі шматочки мозаїки склалися в єдину картину. "Стало зрозуміло, що ось є Путін, є його партія, є його план", - упевнений він.

Разом з президентом партія може розраховувати на підтримку 65-67%. Саме стільки росіян згідно опитуванням були б готові проголосувати за Путіна, якби в найближчу неділю пройшли президентські вибори.

Проте чи отримають єдинороси такої підтримки багато в чому залежатиме від самої партії.

"Якщо вони розслабляться і лежатимуть на боці, то отримають менше. Це своєрідний виклик самій партії – чи зможе вона зіграти на цьому або той аванс, який видав їм президент буде розбещений даремно", - вважає Федоров.

Треба відзначити, що сказане тим більше відноситься і до інших партій. Від їх активності і винахідливості зараз залежить не тільки хід кампанії, але і їх власне політичне виживання. На Путіна їм сподіватися більше не доводиться – значить, треба сподіватися на себе.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: